Władze Górskiego Karabachu oraz Azerbejdżanu poinformowały o ostrzale w strefie konfliktu. Po dwudziestoletniej przerwie strony konfliktu naruszyły porozumienie o zawieszeniu broni.

28 września Górski Karabach oskarżył stronę azerbejdżańską o łamanie porozumienia zawieszenia broni, poprzez użycie karabinu maszynowego czterdzieści razy w ciągu doby. Azerbejdżan poinformował natomiast o jedenastokrotnym ostrzale ze strony ormiańskiej. Według Ministerstwa Obrony Górskiego Karabachu, w nocy z 28 na 29 września, azerskie siły zbrojne dwadzieścia razy naruszyły zawieszenie broni i oddały ponad pięćset strzałów w kierunku ormiańskich żołnierzy. Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej Azerbejdżanu poinformowali z kolei, że wojsko ormiańskie szesnaście razy wystrzeliło z karabinów maszynowych w kierunku ich żołnierzy.

W wyniku ostrzału ze strony azerbejdżańskiej, 25 września zginął żołnierz Republiki Górnego Karabachu, Sevak Khachatryan. Został on pośmiertnie uhonorowany medalem za odwagę przez prezydenta republiki, Bako Sahakyan.

Tłumaczyła: Karolina Andrzejewska

Źródło: www.kavkaz-uzel.eu/articles/290111

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.