Były szef banku Plateau, skazany w Jekaterynburgu za sprzeniewierzenie pieniędzy, został zatrzymany podczas próby przekroczenia białorusko-polskiej granicy. Zatrzymany posługiwał się fałszywym słoweńskim paszportem.

Jak powiedział portalowi tut.by, przedstawiciel GIC Białorusi Anton Bychkowski, Andriej Łazariew, były szef blanku Plateau, skazany w Jekaterynburgu za sprzeniewierzenie 1,2 miliarda rubli rosyjskich został zatrzymany, gdy próbował przekroczyć białorusko-polską granicę.

Podczas odprawy przedstawił straży granicznej słoweński paszport. Kontrola wykazała, że jest poszukiwany w Rosji. Zatrzymano go w pociągu relacji Brześć-Warszawa.

Od 30 marca, zatrzymany przebywa w areszcie tymczasowym grupy granicznej Brześć i oczekuje na ekstradycję do Rosji.

Andriej Łazariew został uznany winnym w sprawie karnej o oszustwo finansowe. Działał w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Według śledczych, Łazariew i jego wspólnicy w latach 2013-2015 przywłaszczyli ponad 1,2 miliarda rosyjskich rubli przez nielegalne udzielanie 64 pożyczek podmiotom prawnym kontrolowanym przez bankiera. Operacje bankowe wykonywane przez Łazariewa doprowadziły do upadłości banku Plateau w 2015 r.

Monika Szymańska

https://news.tut.by/economics/633376.html

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.