Jak wynika ze wstępnych ustaleń nie ma Białorusinów wśród ofiar lotu Moskwa-Murmańsk na lotnisku Szeremietiewo, przekazał portalowi tut.by rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi Anatolij Głaz.

Przypomnijmy, że 5 maja wieczorem na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo zapalił się samolot pasażerski. Samolot linii Aerofłot Suchoj Superjet 100 leciał z Moskwy do Murmańska. Do katastrofy doszło podczas awaryjnego lądowania na lotnisku w Szeremietiewie. W katastrofie zginęło 41 osób.

Na pokładzie było 73 pasażerów i 5 członków załogi.

Według Rosyjskiej Agencji Prasowej TASS samolot leciał do Murmańska z Szeremietiewa i po chwili poprosił o awaryjne lądowanie. Aerofłot poinformował, że rosyjski samolot miał zapalone silniki po wylądowaniu na moskiewskim lotnisku. Pilot samolotu został zmuszony do powrotu do portu lotniczego z przyczyn technicznych.

Ogień w płonącej maszynie udało się ugasić. Komisja śledcza wszczęła postępowanie karne w sprawie pożaru linii żeglugowej ( z artykułu „Naruszenie zasad bezpieczeństwa i obsługi transportu lotniczego, powodujące śmierć dwóch lub więcej osób przez zaniedbanie).

Tłumaczyła: Monika Szymańska

Źródło: tut.by

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.