Nielegalną „przesyłkę lotniczą” przechwycili pogranicznicy z Brześcia.

Do incydentu doszło w pobliżu pasa granicznego – na odcinku, za który odpowiadają pogranicznicy ze strażnicy Znamionka. Oni też podjęli natychmiastowe działania.

– Według otrzymanej informacji, w obszarze leśnym, 500 metrów od granicy odbyły się poszukiwania oraz zatrzymanie drona. Do bezzałogowego aparatu latającego był przyczepiony ładunek w postaci 300 paczek papierosów – poinformował Państwowy Komitet Pograniczny Białorusi.

Operatorzy drona też zostali zatrzymani. Postawiono im zarzuty za „przemieszczenie towarów przez granicę celną Euroazjatyckiej Unii Celnej poza miejscami ustanowionymi prawem i w nieustanowionym czasie” – czyli po prostu za przemyt.

Oprócz tego odpowiedzą za naruszenie przepisów określających zasady znajdowania się w strefie nadgranicznej. Będzie też trzeci artykuł, ponieważ złamano również prawo regulujące korzystanie z przestrzeni powietrznej kraju.

Konsekwencją będą więc surowe: pomysłowi przemytnicy mogą się spodziewać wysokich grzywien oraz konfiskaty towaru i sprzętu.

Źródło: belsat.eu

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.