Ekspert ds. Obrazów i protokołów Katerina Gordeeva

Jak sprawić, by inni podążali za Tobą i podziwiali to, co robisz? Mówi stylistka i specjalistka od obrazu strategicznego Katerina Gordeeva.

Nie ma zwyczaju mówić głośno i otwarcie o sukcesie na Białorusi : słuchacze stwierdza że to przechwałki. W chwilach, w których musisz przekazać informacje o swojej skromości bez słów, obraz przychodzi na ratunek - skuteczna i raczej niebezpieczna broń w nieudolnych rękach.

W tej kolumnie, na przykładzie ludzi publicznych, stylistka Ekaterina Gordeeva opowie o strategiach, które pomogły gwiazdom odnieść sukces, oraz o błędach, których nie należy powtarzać.

 

Co wolno „gwiazdzie”?

Jest całkiem oczekiwane i uzasadnione, że ludzie zaangażowani we własną promocję chcą nie tylko uznania, ale także zwrotu z inwestycji. Oba te cele można zrealizować w strategii „Gwiazda”, którą omówię dzisiaj. Nawiasem mówiąc, wśród wszystkich strategii wizerunkowych jest najbardziej popularny. A po przeczytaniu tego materiału zrozumiesz dlaczego.

„Gwiazda” daje wiele bonusów: uznanie, więcej zasobów i korzyści niż u zwykłych śmiertelników, przywileje społeczne i wyższe materialne nagrody „gwiazd” w porównaniu z mniej znanymi kolegami.

Oprócz bonusów opisanych powyżej, rola ta oznacza komunikację z góry: gdy domyślnie dominujesz nad rozmówcą. A nawet chcąc pójść dalej, „gwiazda” nie schodzi na równi ze śmiertelnikami, ale przez chwilę schodzi do nich.

Nawiasem mówiąc, błędem jest sądzić, że strategia „Star” może być stosowana tylko w show-biznesie. Każde pole, nawet bardzo odległe od produkcji, ma swoje jasne gwiazdy.

Na przykład, w kościele, konserwatywna, patriarchalna instytucja z twardą, prawie armią hierarchii, kapłan jednej z mińskich parafii świeci, Ojciec Aleksander, prowadząc kanał „Odpowiedź Batyuszki”.

W swoim blogu wideo ojciec żarliwie mówi o prawosławie, czyniąc tę ​​religię zrozumiałą i bliską nawet dla ludzi bardzo odległych od chrześcijaństwa. Publiczność kanadyjskiego kanału liczy 25 000 osób, a osobiste wątki zostały mu poświęcone przez popularną publikację online Medusa i bloger Staś Davydov (znany światu jako „To jest dobre”).

Jednak nie wszystko jest takie różowe w „gwiazdach”… Odwrotna strona:

 

W ciągłej orientacji - myślenie każdej minuty, jak wyglądasz z zewnątrz, jest bardzo męczące;

Ostra krytyka i plotki - staną się stałymi towarzyszami;

Pragnienie zupełnie obcych ludzi, aby dostać się do twojego prywatnego życia - bliscy będą również pod ostrzałem ;

Brak drogi powrotnej - jeśli życie gwiazd się znudzi, zdobycie regularnej pracy i życie zwykłej osoby będzie prawie niemożliwe.

Jeśli te problemy Cię nie powstrzymają i chcesz dodać pieniądze i inne korzyści materialne do rosnącej popularności - przeczytaj materiał do końca i weź zalecenia dla siebie. Prawdopodobnie znacznie łatwiej będzie się promować.

 

Kto może być uważany za „gwiazdę”

Zrozumienie zasad wdrażania tej strategii jest ważne, aby zrozumieć, że nie wszyscy popularni ludzie są „gwiazdami” i nie wszystkie prawdziwe „gwiazdy” są w strategii „Gwiazda”. Sława ma setki ról i typów, więc „Gwiazda” nie jest jedyną poprawną strategią dla tych, którzy postanowili zarobić i stać się sławnymi.

Sprawdź, czy jesteś teraz „gwiazdą”, czy nie, odwołując się do pięciu podstawowych elementów tej strategii.

1. Zawód - niezbędny dodatek do twojego imienia, który jest obowiązkowy dla „gwiazdy”. Ludzie powinni natychmiast zrozumieć, jak możesz być dla nich przydatny.

Na przykład: historyk mody Alexander Vasilyev, francuski prezydent Emmanuel Macron , piosenkarz Svetlana Loboda.

2. Jeden wyraźny obraz z obecnością indywidualnej cechy - wyglądu, sposobu zachowania, charakterystycznych wzorców mowy. Po pierwsze, łatwiej będzie się wyróżniać, a po drugie, być zapamiętanym przez publiczność.

Na przykład: blondynki Inna Afanasyeva i Lera Kudryavtseva, które zatrzymały czas. Ich sposób przedstawiania się i komunikowania się z publicznością nie zmienił się od dziesięcioleci.

Inna Afanasyev

3. Obecność nienawiści i kibiców - naładowanych emocjonalnie, a jednocześnie przeciwstawnych opinii tworzy rezonans. I jest to niezbędne dla wzrostu twojej popularności na polu informacyjnym.

4. Wiele różnych informacji w różnych miejscach - uwaga mediów pokazuje, że interesujesz się publicznością. I bez względu na to, jak promowane jest konto w sieci społecznościowej, jeśli nie piszesz o tym poza nim, to dużo mówi.

Przy okazji. Pozycja białoruska jest szeroko rozpowszechniona wśród białoruskich gwiazd: mówią, że lokalne media bardzo niechętnie publikują informacje o naszych gwiazdach. Ale nie mylmy przyczyny z efektem: dziennikarze tworzą agendę opartą na zainteresowaniach odbiorców. Dlatego piszą o ludziach, którzy są już w obszarze zainteresowania przez czytelników . A jeśli za każdym razem otrzymujesz odmowę od dziennikarzy, zastanów się, jak możesz zwrócić uwagę na swoją osobę, aby stać się ciekawym bohaterem godnym wielu materiałów w mediach.

Na szczęście nowoczesna przestrzeń medialna jest reprezentowana nie tylko przez lokalne media, ale także przez sieci społecznościowe, biuletyny e-mailowe, blogosferę i inne platformy. Eksperymentuj z treścią i kanałem.

5. Otwartość i obraz pięknego i łatwego sukcesu - zostaw ciężką pracę za kulisami. Dla was wszystkich - szczęście i ulubieniec fortuny. Cokolwiek się wydarzy, ocal twarz i ruszaj się, ponieważ pokaz musi trwać.

Za wizerunkiem gwiazdy zawsze kryje się poważne tło: zaangażowanie w dużą firmę, wpływowego patrona, bogatych rodziców lub imponujące osiągnięcie, które zostało zauważone i docenione przez grupę docelową.

Jeśli masz nieszczęście urodzić się ze srebrną łyżeczką w ustach lub poślubić milionera, będziesz musiał zostać asem w zawodzie. Nawiasem mówiąc, lepiej rozpocząć ruch od dużej, znanej firmy. W takim przypadku wiarygodność dobrze znanej marki zostanie Ci przekazana tak, jakbyś korzystał z kredytu, a łatwiejsze będzie podniesienie prędkości do startu. I dopóki cel nie zostanie osiągnięty, warto pracować jako klient, aby pracować nad własną promocją , aby bezpiecznie odkrywać rynek i nie wpadać na negatywy.

 

Umiejętności gwiezdne

Oto wskazówki z niezbędnymi umiejętnościami, które przydadzą się w autopromocji.

Wskazówka 1. Zbuduj niszę zainteresowania

Najlepsze statystycznie trafia do odnoszącego sukcesy pioniera. Pozostali kandydaci podnoszą mu okruchy. Dlatego najprostszym sposobem na zostanie gwiazdą jest to, że jako pierwszy w branży lub pierwszy porozmawiasz o tym interesująco.

Na przykład spójrz na Aleksandra Wasiljewa. Przed jego pojawieniem się w przestrzeni medialnej wystarczyli wybitni historycy mody. Ale to on zbudował komunikację z publicznością w taki sposób, że stał się postrzegany przez przodka sfery.

Artystka makijażu Elena Krygina nie wymyśliła blogów o urodzie, ale odchodząc od konkurencji, skupiła się na użytecznej treści w duchu „bierz i rób”. Teraz jej blog jest uważany za jednego z liderów sfery, a jej interesy handlowe wykroczyły daleko poza jej profil na Instagramie.

Porada 2. Oznacz terytorium

Kolumb oczywiście wypłynął najpierw do Ameryki, a nawet zrobił to kilka razy. Ale kontynent został nazwany na cześć Amerigo Vespucciego, który próbował zostawić autografy na mapach i poprawnie przedstawić osiągnięcia.

Naucz się być dumnym ze swoich osiągnięć, rozmawiaj o nich otwarcie i wskazuj swoje autorstwa. W końcu, jeśli nie doceniasz swojego sukcesu, jak postrzegać go innym?

Wskazówka 3. Jeśli powstanie nisza i są już na niej inni silni gracze, skoncentruj się na strojeniu.

Kopiowanie historii sukcesu innych ludzi nie ma sensu. W ten sposób pozbawiasz się indywidualności, więc przy najlepszym scenariuszu staniesz się w oczach publiczności „numer dwa”, zbierając okruchy za liderem.

 

Tutaj, przy okazji, jest ciekawym przykładem. Spójrz na kobiece trio. Jest oryginał grupy, w której „piękne kobiety śpiewają piękne piosenki” - złoty skład grupy „VIA Gra”

 

Najpopularniejsza kompozycja „VIA Gra”

... i są kopie. Na przykład nasza grupa Las Vegas. I choć Białorusini są nie mniej piękni i utalentowani, dla publiczności wciąż są „grupą jak„ VIA Gra ”

Prawdopodobnie nie byłoby tylu ludzi, którzy chcą tworzyć klony, ludzie pamiętają prostą rzecz: w jednej branży może być więcej niż jedna gwiazda. A im więcej ludzi jest oczytanych, tym lepiej dla wszystkich uczestników rynku.

Ale konkurowanie i wzmacnianie pozycji musi być jasne. Aby zrozumieć, jak to zrobić w „Gwieździe”, użyj listy kontrolnej z poniższego akapitu materiału.

Jakie powinny być duże „gwiazdy”? Te przedmioty są niezbędnymi „gwiazdami”, które jaśniej świecą od innych. Na liście uporządkowałem je według kolejności. Jeśli wszystko jest w porządku z pięcioma podstawowymi zasadami, spójrz, co jeszcze musisz zrobić, aby stać się pierwszym numerem w swojej niszy.

 

Tak więc wielkie gwiazdy powinny mieć:

Mimowolna uwaga - publiczność obserwuje cię bez względu na obecność informacji o tobie. Ty i wszystko wokół jesteście w kole zainteresowania- bez dodatkowych zachęt. Już nie starasz się zwrócić na siebie uwagi.

Pozycja Oracle - twoja opinia wpływa na opinię publiczności. Dlatego komunikat „Wiem, co jest dla ciebie najlepsze” jest odpowiednim od ciebie przeslaniem. Gwiazda „obnaża” prawdę i nie jest zobowiązana do jej udowodnienia. Spójrz na przykład Eveliny Khromtchenko i jej „dodatków jej idealnej garderoby”: dyskusyjne, bez wyjaśnienia, ale „gwiazda” powiedziała - a publiczność uwierzyła w to automatycznie.

Model ról - chcesz naśladować. Jesteś jak latarnia morska dla mniejszych statków: dajesz wskazówki i kierujesz ludzi ku wlasnemu rozwojowi.

Pragnienie z nienawiści - do ujawnienia i pokazania brzydkiej strony twojego sukcesu - piękna historia „gwiazd” powoduje zbyt wielką zazdrość. Dlatego z nienawiści zmuszeni są założyć ‘biały płaszcz”, aby uzasadnić swoją porażkę..

Najlepsze warunki w porównaniu z kolegami - najsmaczniejsze, najmodniejsze i najpiękniejsze oferowane są najpierw Tobie, a już na zasadzie szczątkowej mniej skutecznym kolegom.

Sukces transmisji - w środowisku są ludzie, którzy chcą wygrzewać się w blasku swojej chwały i odkryć prawdziwy sekret sukcesu. Chcą żyć twoim życiem, a dziesiątki ludzi dałyby wiele, aby być na twoim miejscu.

Najwyższy poziom doskonałości w tej strategii wizerunkowej to sława poza grupą docelową. Lebedev jest znany nie tylko projektantom i klientom. Madonna zna nawet tych, którzy nie tolerują popu. Domrachev zna tych, którzy są daleko od sportu. Zapoznaj się z biografiami i treścią tych osób i skorzystaj z nich - poprowadzi Cię to do wielu interesujących myśli.

 

Gwiazdy” w biznesie

Jak już wspomniałem powyżej, strategia „Gwiazda” daje wiele korzyści i może być stosowana nawet przez ludzi bardzo oddalonych od sfery show-biznesu. Z radością cieszą się przedsiębiorcy różnych rozmiarów. Przyjrzyjmy się zakresowi inwestycji, aby zrozumieć więcej.

Jako patriota jestem przekonany, że lepiej być pierwszym na Białorusi niż trzynastym w Rosji. Właśnie na tym stanowisku rosyjskiego „Forbesa” okazał się miliarder i najbardziej godny pozazdroszczenia kawaler WNP, Michaił Prochorow.

Zobaczmy, dlaczego Prokhorov i Prokopenya dostali się do mojego podręcznika szkoleniowego. Sprawdź skalę obowiązkowych komponentów:

1. Rodzaj działalności. W oczach opinii publicznej jest to jeden z najbogatszych i najbardziej znanych ludzi w swoim kraju. Zajęcie tutaj nie jest zawodem, ale poziomem dobrobytu (którego nie da się spotkać w Europie Zachodniej).

2. Wyczyść obraz dla celu. Tych ludzi nie można pomylić z nikim. Prochorow jest melancholijnym, racjonalnym zwolennikiem szarych garniturów. Prokopenya to wnikliwy, demokratyczny innowator.

3. Obecność nienawiści hejtu i fanów. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety piszą.

4. Wiele różnych informacji w różnych miejscach. Jest. Wydanie Google w różnych językach jest tego dobrym potwierdzeniem.

5. Obraz pięknego, łatwego sukcesu. Mówią różne rzeczy o Prokopenie i Prochorowie. I wydaje się, że wiele osiągnięć spadło na głowy bohaterów dzięki szczęściu, a nie wspaniałej pracy.

Zwróć uwagę: życie osobiste w strategii „gwiazdy” jest podawane do wiadomości publicznej opcjonalnie. Możesz ukryć swoich bliskich, jak w przypadku Prokopeni. Albo możesz użyć tego jako kolejnej okazji do promowania sie, jak w przypadku Prochorowskiego w Courchevel . Ale ludzie zawsze będą się zastanawiać, kto rozgrzeje twoje łóżko tej nocy.

Zgodnie z powyższymi kryteriami upadek założyciela Wargaming - Victor Kislyi i założyciela Kaspersky Lab Evgeny Kaspersky. Ale w przeciwieństwie do bohaterów powyżej, popularność Victora i Eugene'a stała się nie pożądana, ale raczej produktem ubocznym sukcesu ich produktu. Eugene i Victor niechętnie udzielają wywiadów i starają się pozostać w cieniu, angażując się w rozwój samego produktu, a nie osobistą sławę.

Wszystkie postacie, które cytowałem, wydają się być ulubieńcami losu. Jest to nieuniknione dla „gwiazd”. Dlatego decydując się na promowanie swojej marki osobistej w tej strategii wizerunkowej, przygotuj się, że wiele z twoich zasług zostanie zdyskontowanych. To kolejna strategia minus reputacji, o której warto wcześniej pomyśleć. Bez względu na to, ile pracy zainwestowano, zawsze znajdą się ci, którzy znajdą brud. I będziesz musiał ciężko pracować.

Aby bogactwo i uznanie rosły na gruncie pracy i ryzyka, warto pamiętać o wszystkim. I dla ludzkości i dla motywacji. Każdy ma swoją własną bazę i tylko Ty decydujesz, czy go użyć, czy nie.

https://lady.tut.by/news/style/632495.html

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.