Białorusin Nikita Łobastow zdobył złoty medal w supersprincie MŚ juniorów w biathlonie,które odbywały się w Raubiczach,jak informuje korspondent BELTA.

Łobastow pokonał dystans w 14 min 47,5 sek.Na drugiej pozycji znalazł się zawodnik z Czech-Vitezslaw Hornig,który przegrał z liderem o 3,6 sek.Brązowy medal zdobył Rosjanin Igor Malinowski,do wyniku zwycięzcy brakowało mu 13 sek.

23 sierpnia o medal w supersprincie walczyły też białoruskie juniorki i 10 zawodników z reprezentacji.

W letnich mistrzostwach w biathlonie bierze udział ok 250 sportowców (starszych zawodników i juniorów) z 26 krajów.Rywalizacja kończy się 25 sierpnia.

W białoruskich Raubiczach MŚ w biathlonie odbywają się po raz drugi.Wcześniej zawody odbyły się tutaj w 1999r.

Tłum.:Natalia Wójcik