W momencie publikacji artykułu Aerofłot odwołał już 11 lotów, które miał wykonać samolot Superjet. Wcześniej zostało anulowanych 17 rejsów. Rosyjski holding medialny RBK informuje, że przedstawiciele linii lotniczych nie komentują zaistniałej sytuacji.

Jak wynika z danych elektronicznych tablic wyników znajdujących się na lotniskach, linie lotnicze Aerofłot odwołały kilka kolejnych regularnych lotów, które miał wykonać samolot Superjet.

Wcześniej RBC podało, że po wypadku z udziałem Superjet 100 w Szermietiewie linia lotnicza odroczyła lub odwołała 5 lotów z Moskwy i do stolicy Rosji. Zaistniałą sytuację tłumaczono awariami technicznymi.

Na przykład lot SU 1226 z Moskwy do Niżnego Nowogrodu, którego odlot był zaplanowany na godz. 16.30, został odwołany, wynika to z danych tablicy wyników Szeremietiewo i tablicy wyników z lotniska Niżny Nowogród Striginio. Został także anulowany lot powrotny SU 1227 z Niżnego Nowogrodu do Moskwy, którego odlot zaplanowano na godzinę 18.40. Obydwa loty miały być wykonane przez RRJ-95B (Russian Regional Jet 95).

Z kolei, 8 maja rano lot z lotniska Moskwa-Szeremietiewo do Mińska rosyjskim samolotem Suchoj Superjet 100-95 (SU 1830) został opóźniony o 4 godziny.

Wieczorem zaś 8 maja okazało się, że linia lotnicza anulowała co najmniej 17 lotów na czwartek, 9 maja. Jak podaje elektroniczna tablica lotniska Szeremietiewo, odwołano loty do Mineralnych Wód, Orenburga, Irkucka, Astrachania, Krasnodaru, Samary, Saratowa i Niżnego Nowogrodu, a także loty z tych miast do Moskwy.

Przypomnijmy, że samolot Aerofłot 100 o numerze rejestracyjnym RA-89098 spłonął po awaryjnym lądowaniu na lotnisku Moskwa-Szeremietiewo. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 maja 2019 roku. W katastrofie zginęło 41 osób.

Tłumaczyła: Monika Szymańska

Źródło: tut.by

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.