Prezydent Xi Jinping odpowiada na pytanie podczas 23. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu. Zwraca uwagę na znaczenie globalnej współpracy.

Przewodniczący Xi Jinping potwierdził stanowisko Chin w kwestii promowania globalizacji gospodarczej. Wsparł także proces utrzymania multilateralnego systemu handlowego na forum, które odbyło się w piątek w Rosji.

Chiny chcą dzielić się ze światem swoimi najbardziej zaawansowanymi osiągnięciami naukowymi, w tym technologiami 5G, a także dzielić się modelem wzrostu gospodarczego, powiedział Xi.

Przewodniczący wygłosił uwagi w przemówieniu na sesji plenarnej 23. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Oznajmił, że Chiny będą nadal pogłębiać przemiany reformy (gaige) oraz otwarcia kraju na świat (kaifang). Celem jest ułatwienie dostęp do rynku i stworzenie uczciwej konkurencji na rynku.

Chiny chcą promować koordynację między inicjatywą Jeden pas i jedna droga a Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 zawierającą Cele Zrównoważonego Rozwoju przyjętą przez ONZ, powiedział.

Zwracając uwagę na fakt, że tym roku przypada 70. rocznica powstania Chińskiej Republiki Ludowej, podkreślił, że chiński rząd podejmuje wszechstronne wysiłki, aby osiągnąć cel, jakim jest zniesienie ubóstwa wszystkich mieszkańców kraju do 2020 roku.

 

Chiński rząd zamierza stworzyć w tym roku ponad 11 milionów miejsc pracy, powiedział, dodając, że Chiny będą też promować rozwój edukacji zawodowej.

Przypomniał, że inicjatywa Jeden pas i jedna droga, po raz pierwszy zaproponowana w 2013 r., ma na celu osiągnięcie wspólnego rozwoju wraz z innymi krajami.

Chiny zorganizowały w kwietniu Drugi pas i druga droga na rzecz Współpracy Międzynarodowej, podczas którego kraje uczestniczące zgodziły się promować budowę Pasa i Drogi.

Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił w swoim przemówieniu, że światowy system gospodarczy znajduje się w obliczu nieoczekiwanego, dotyczącego wszystkich aspektów kryzysu.

Zauważając, że protekcjonizm w dziedzinie handlu rośnie, Putin skrytykował środki niektórych krajów, w tym atak na chińskiego giganta technologicznego Huawei oraz odmowę przyjęcia studentów z innych krajów.

Wkład krajów rozwiniętych w globalny wzrost gospodarczy zmniejszył się drastycznie, z 58% w 2008 roku do dzisiejszych 40%, zauważył, dodając, że wschodzące gospodarki rynkowe stały się ważną siłą napędową globalnego wzrostu gospodarczego.

Przed sesją plenarną w Petersburgu Xi i Putin uczestniczyli w podforum, drugim rosyjsko-chińskim forum biznesu energetycznego.

Xi Jinping wyjechał z Petersburga do Pekinu w piątek po południu, kończąc trzydniową wizytę państwową w Rosji.

Ren Qi, An Baijie

Tłumaczenie: Róża Korzeniewicz

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/08/WS5cfab677a31017657723005c.html

 

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.