Przedstawiciele rządzącej partii Azerbejdżanu, parlamentu i think tanków biorą udział w sympozjum w Baku. W seminarium z chińską delegacją wzięło udział ponad 120 przedstawicieli partii rządzącej Azerbejdżanu, parlamentu i zespołów ekspertów. Song Tao, szef Międzynarodowego Departamentu Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, wygłosił przemówienie na seminarium.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powiedział w poniedziałek podczas spotkania
z Song Tao, szefem Międzynarodowego Departamentu Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, że jego
„kraj jest gotowy znieść przyjazną współpracę
z Chinami na nową wysokość w ramach Inicjatywy Belt and Road
” (BRI). Alijew, który jest również przewodniczącym rządzącej Nowej Partii Azerbejdżańskiej, powiedział, że strona azerbejdżańska przywiązuje wielką wagę do stosunków dyplomatycznych między Nową Partią Azerbejdżanu a Komunistyczną Partią Chin i chciałaby podjąć wspólne wysiłki z Chinami w celu promowania współpracy dwustronnej we wszystkich pola pod BRI.Przewodniczący złożył również szczere gratulacje Songowi w 70. rocznicę powstania Chińskiej Republiki Ludowej pod przewodnictwem partii.

Ze swojej strony Song powiedział, że spotkanie chińskiego prezydenta Xi Jinpinga
i Alijewa w kwietniu w Pekinie posłużyło jako wskazówka dla przyszłego rozwoju stosunków dwustronnych. Song podkreślił, że Partia chce wzmocnić przyjazną wymianę z Nową Partią Azerbejdżanu, zbadać nowe treści współpracy i wdrożyć porozumienia osiągnięte przez obu przywódców, aby wnieść większy wkład w więzi chińsko-azerbejdżańskie.

Tymczasem w poniedziałek odbyło się sympozjum na temat myśli Xi Jinpinga
o socjalizmie z chińskimi cechami nowej ery. W seminarium z chińską delegacją wzięło udział ponad 120 przedstawicieli partii rządzącej Azerbejdżanu, parlamentu i zespołów ekspertów.

Koncepcja Pasa i Drogi lub inaczej Nowy Jedwabny Szlag zakłada utworzenie sześciu korytarzy z komponentem lądowym i morskim. Komponent lądowy zbudowany będzie poprzez kolejen, jednak będzie to wziązało się z przebudowaniem tras ze względu na szerokość torów. Korytarze obejmują trasy do Europy, Azję Południową, Afrykę, Kazachstan, Iran czy relacje Chiny – Pakistan. W Pakistanie znajduje się Port Gwadar, który pobudziłby zachodnią gospodarkę Chin, dodatkowo jest konkurencją dla portów Stanów Zjednoczonych. Aczkolwiek Belt and Road Initative może przynieść zagrożenia szczególnie dla Europy, koncepcja sprawiłaby, że Stary Kontynent uzależniłby się od Chin.

Autor: Olga Szumilas

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-07/23/c_138249973_2.htm

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.