Władze chińskie nałożyły dodatkową opłatę w wysokości 10% na soję i amerykańską ropę naftową. Poinformował o tym Komitet ds. Taryf i Opłat w ramach Chińskiej Rady Stanu.

Podobne cło zostanie również nałożone na fasolę i mąkę sojową. Szacuje się, że cła w wysokości 10% wejdą w życie 1 września, a cła w wysokości 5% w dniu 15 grudnia. Zauważamy również, że od 15 grudnia Chiny zwiększą cła na import amerykańskich samochodów (o 25%) i ich części zamiennych (o 5%).

Warto wsponieć, że prezydent USA Donald Trump rozpętał wojnę handlową z Chinami, zaczynając wprowadzać cła na chińskie towary. Według amerykańskiego lidera bilans handlowy między Waszyngtonem a Pekinem jest tendencyjny w stosunku do Chin. Ponadto oskarżył chińskie firmy o kradzież własności intelektualnej USA. Następnie Trump zaczął wprowadzać cła na towary z Chin. Trump ma nadzieję, że wojna handlowa spowoduje wycofanie aktywów przez amerykańskie firmy z Chin, gdzie wiele korporacji amerykańskich prowadzi fabryki z powodu niskich podatków.

A.G.

Źródło: riafan.ru

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.