Chiny są otwarte na kontynuację negocjacji handlowych ze Stanami Zjednoczonymi, ale w razie potrzeby będą walczyć do „zwycięskiego końca”, zgodnie z Białą Księgą opublikowaną przez Radę Państwa Chińskiej Republiki Ludowej w sprawie stanowiska Chin odnośnie handlu i konsultacji gospodarczych.

„Mimo wszystko Chiny nie będą ulegać presji i będą stawiać czoła wszelkim wyzwaniom, które pojawią się na ich drodze. Chiny pozostają otwarte na negocjacje, ale w razie potrzeby będą walczyć do końca”, podkreśla dokument.

Biała Księga stwierdza również, że Chiny nigdy nie pójdą na ustępstwa w kwestiach zasadniczych podczas negocjacji handlowych ze Stanami Zjednoczonymi i zauważa, że Pekin i Waszyngton powinny respektować obrane kursy i ścieżki rozwoju, a także „system podstawowy”.

Obie strony ucierpią w wyniku walki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, współpraca jest jedynym właściwym wyborem. Strona chińska jest gotowa rozwiązać istniejące sprzeczności i różnice w handlu poprzez pomoc we wzajemnie korzystnej współpracy

– mówi dokument.

 

Interwencja Trumpa w brytyjskie wybory grozi rozłamem między Londynem a Waszyngtonem

Ostatnia runda negocjacji handlowych USA-Chiny zakończyła się w połowie maja bez rezultatów, przy kolejnym wzroście ceł amerykańskich na chińskie towary. Stany Zjednoczone podniosły cła z 10% do 25% na chiński import o wartości około 200 miliardów dolarów.

Prezydent USA Donald Trump nakazał również rozpoczęcie procesu zwiększania ceł na cały pozostały import z Chin, który szacuje się na około 300 miliardów dolarów. W odpowiedzi Pekin od 1 czerwca podniósł cła na import towarów z USA w wysokości 60 miliardów dolarów.

Źródło: Sputniknews

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 19 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.