Chiński premier Li Keqiang ostrzegł, że 'w wojnie handlowej nie będzie zwycięzcy’.

Chińskie państwowe media wyprzedziły amerykańskie sankcje handlowe i wezwały inne państwa do ostrego sprzeciwu wobec "protekcjonistycznym" posunięciom Waszyngtonu.

"Jeśli w przyszłości USA dalej będą zachowywać się w ten sposób, inne państwa powinny zdać sobie sprawę, że ich też nie oszczędzi amerykański protekcjonizm. Trzeba wystąpić ze zdecydowanym sprzeciwem wobec USA", pisze China Daily.

W pierwszym okresie wzmożonego wzrostu amerykańskiego PKB, cła spowolniły chiński wzrost gospodarczy. Teraz należy się spodziewać, że spowolnią również światowy wzrost gospodarczy, piszą gazety, powołując się na wyniki badań China International Capital Corporation.

Wielomiliardowe cła

Po ponad miesięcznym dochodzeniu w sprawie chińskiej kradzieży własności intelektualnej, amerykański prezydent Donald Trump przygotowuje się do przedstawienia nowych sankcji wymierzonych w Chiny, zakomunikował Biały Dom.

Jak piszą amerykańskie media, podjęte środki mogłyby dotyczyć pakietu ceł w wysokości 30- 60 mld dolarów, a także ograniczeń inwestycyjnych.

Przed dwoma tygodniami Trump wprowadził cła na stal i aluminium, co chińscy specjaliści ds. rynku opisują, jako "arogancki napad" na wielostronny system rynkowy.

Chiński premier Li Keqiang ostrzegł, że „nie będzie zwycięzcy w wojnie handlowej” i dlatego Chiny mają nadzieję, że Waszyngton zachowa się „racjonalnie”.

Tłum. Emilia Liberda

Źródło: Agencija

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.