Według najnowszych badań, coraz więcej młodych Chińczyków sprzeciwia się tradycji aranżowania małżeństw.

 

Ponad 61% młodych Chińczyków jest przeciwko idei aranżowanego małżeństwu. Uważają, że rodzice mają prawo jedynie podać sugestie związane z wyborem małżonka.

Ankieta opublikowana przez China Youth Daily wykazała, że za ​​najbardziej niedopuszczalną ingerencję rodzicielską (według 45% ankietowanych) , wskazuje się zachowanie rodziców, którzy organizują i przychodzą na tzw. "randki w ciemno" w imieniu swoich dzieci.

Drugie miejsce przypadło rodzicom, którzy dołączali do swojego dziecka podczas "randki w ciemno" – 25,1% badanych.

„Nie podoba mi się, że rodzice kontrolują cały proces mojego małżeństwa, nawet randki w ciemno” - powiedział Lin Peng z Nanchang w prowincji Jiangxi. „Chciałbym mieć więcej wolności w tej kwestii”.

Około 57% respondentów stwierdziło, że rodzice zamiast narzucać swoje pomysły, powinni dowiedzieć się więcej o tym, czego chcą ich dzieci.

Badanie objęło 1953 niezamężnych młodych ludzi.

 

Według Ling Zi, konsultantki ds. małżeństw, nadmierne zaangażowanie rodziców w sprawy związane z randkowaniem czy małżeństwem, przynosi więcej szkody niż pożytku. „Pokazuje nieufność rodziców i przenosi ich niepokój na dzieci” - powiedział Ling.

Praktyka, zgodnie z którą nachalni rodzice szukają małżonków dla zajętych karierą czy niezainteresowanych małżeństwem dzieci, stała się czymś powszechnym na terenie całych Chin.

Róża Korzeniewicz

Źródło: Xinchua

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.