Dzieła bestsellerowego chińskiego autor cieszą się międzynarodowym uznaniem. Czy ich ekranizacje będą równie popularne?

Właśnie rozpoczęły się prace nad nowym filmem opartym na scenariuszu pisarza Liu Cixina. Liu Xicin jest pierwszym w historii Azjatą, który zdobył najwyższą nagrodę w dziedzinie literatury fantasy science-fiction, Hugo Award.

W filmie Ratunek ostatniego dnia zagra wielokrotnie nagradzany hongkoński aktor, Nick Cheung Ka-fai, oraz weteran azjatyckiego przemysłu filmowego – Hu Jun, najbardziej znany z pierwszej w historii chińsko-kazachskiej koprodukcji The Composer.

Reżyser Shen Yue twierdzi, że Liu napisał ten scenariusz, zanim zaczął pisać książkę Problem Trzech Ciał, dzięki której zdobył nagrodę Hugo dla najlepszej powieści w sierpniu 2015 roku. Książka została opublikowana po raz pierwszy w 2006 roku.

Film zostanie wydany w Chinach 19 lipca.

Podczas właśnie zakończonego 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju, pekińska firma Cultural Investment Holdings ogłosiła, że film, wraz z 11 innych pełnometrażowych filmów oraz seriali, jest jej jednym z naczelnych projektów.

Inne projekty to: thriller kryminalny Rabunek w Moskwie, komedia Tchórzliwy bohater; dramat Moerdaoga; Prokuratorzy reżyserowani przez Alana Maka oraz chińsko-brytyjska koprodukcja Potwór z Loch Ness.

Filmowanie Rabunku w Moskwie, współtworzone przez reżysera Liu Yiwei i kultową gwiazdę Hongkongu Andy Lau, ma się rozpocząć w przyszłym roku. Lau jest nie tylko jednym z producentów, ale także występuje w produkcji wraz z partnerującym mu Ge You.

Tchórzliwy bohater, którego akcja rozgrywa się w Szanghaju w latach 30. XX wieku, koncentruje się na ulicznym gangsterze, który przypadkowo zostaje policjantem. W rolach głównych aktor Yue Yunpeng i aktorka Tong Liyi.

Xu Fan/Tłum. Róża Korzeniewicz

Źródło: chinadaily.com

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.