W Pekinie zaprezentowano chiński program wystrzelenia statku badawczego na Marsa. Podczas dorocznego posiedzenia Rady Państwa ChRL w Pekinie zostały przedstawione mi.in. chiński program wysłania badawczego statku kosmicznego na Marsa, plany produkcji statku kosmicznego na napęd nuklearny oraz plan rozwoju kosmicznej turystyki.

Chińska korporacja CASC podała do wiadomości, że już odbywają się testy pojazdu, który w latach 20-ch tego stulecia zostanie wysłany na misję badawczą na Marsa.

 

Początek wielkich zmian w podróżach kosmicznych

Plan zakłada, że gdy pierwszy chiński statek kosmiczny wyląduje na Marsie, wyśle informacje potrzebne do drugiej misji, żeby kolejny statek kosmiczny już mógł wrócić na Ziemię.

Eksperci CASC oświadczyli, że planują do 2040 roku zbudować statek kosmiczny na napęd nuklearny. Jeśli to się uda, projekt może się stać kamieniem milowym w podróżach człowieka w kosmos.

Za 4 lata władze chińskie chcą zainstalować na orbicie okołoziemskiej stałą stację kosmiczną. Tym samym, będą trzecim państwem na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Rosji, posiadającym tego rodzaju stację orbitalną.

Tłum. Emila Liberda

Źródło : Agencija 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
7 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.