Chińska firma telekomunikacyjna Huawei nabyła technologię rozpoznawania twarzy od rosyjskiego dewelopera Vocord - informuje  gazeta "Wiedomosti", powołując się na źródła. Według źródła Vocord został wyceniony przez Huawei na 40–50 milionów dolarów.

Według gazety rosyjska filia Huawei, Huawei Tech Company oraz firma z Hongkongu, Huawei Digital Technologies Co., Limited, zostały właścicielami Eagle Soft Lab, która sprzedała im prawa do sprzętu i patentów Vocord.

Przedstawiciel chińskiej firmy telekomunikacyjnej potwierdził zakup Eagle Soft Lab, ale nie ujawnił szczegółów transakcji. Według źródła Vocord został wyceniony przez Huawei na 40–50 milionów dolarów.

We wrześniu 2018 roku poinformowano, że rosyjskie Ministerstwo Budownictwa zamierza wprowadzić system rozpoznawania twarzy w transporcie publicznym w ramach projektu Smart City, który został opracowany przez agencję. Jak już wspomniano, departament planuje również przyciągnąć chińskie firmy, takie jak Huawei, do opracowania wraz z Rostelecom systemu identyfikacji biometrycznej.

Źródło: Sputniknews

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.