Przeprosiny zostały wystosowane na dni przed 30. rocznicą protestów na placu Tiananmen.

Po oburzeniu wielu użytkowników, Twitter przeprosił za zawieszenie kont krytycznych dla polityki rządu chińskiego przed 30 rocznicą krwawego stłumienia protestujących na placu Tiananmen w Pekinie.

W oświadczeniu opublikowanym w sobotę na kanale Public Policy, Twitter powiedział, że „wiele kont” zostało zawieszonych w ramach wysiłków mających na celu targetowania angażujących się w „manipulację platformą”.

„Niektóre z nich były zaangażowane w komentarze na temat Chin. Konta te nie zostały zgłoszone masowo przez chińskie władze - było to rutynowe działanie z naszej strony”, powiedziała firma.

Takie działania czasami „łapią fałszywe alarmy lub popełniają błędy”, dodała. Twitter powiedział, że pracuje nad „zapewnieniem, że obalimy wszelkie błędy”.

Oświadczenie Twittera wywołało ostrą reakcję jego użytkowników, między innymi amerykańskiego senatora Marco Rubio, który w tweecie oskarżył Twittera o stanie się „chińskim cenzorem rządowym”.

Nadchodząca trzydziesta rocznica krwawego stłumienia protestów prodemokratycznych 4 czerwca na placu Tiananmen towarzyszy zaostrzeniu cenzury w Chinach . Narzędzia do wykrywania i blokowania treści związanych z atakami z 1989 r. osiągnęły tam bezprecedensowy poziom dokładności.

Aleksandra Piasecka

Źródło: https://www.theguardian.com

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.