W obliczu wielu biur oferujących wycieczki do Chin, bez chłodnej głowy i bystrych oczu turystom łatwo jest paść ofiarą oszustw, takie jak fałszywe kwalifikacje, fałszywe reklamy, ekstremalnie niskie ceny i ukryte opłaty. Poniżej przedstawiamy 6 najczęściej spotykanych sztuczek touroperatorów, których należy unikać:

 

Fałszywe kwalifikacje z powodu nielegalnego podwykonawstwa

Niektóre biura podróży mogą znaleźć się na rynku, twierdząc, że są oddziałami niektórych znanych touroperatorów, ale w rzeczywistości większość z nich jest po prostu „powiązana” z tymi dużymi agencjami, płacąc za to określone kwoty. Jeśli zdarzy ci się spotkać takiego samozatrudnionego touroperatora z przyzwoitym tytułem, ale w rzeczywistości ograniczonym doświadczeniem, to na pewno nie można zagwarantować wysokiego poziomu i przyjemnego doświadczenia w tournee po Chinach.

 

Fałszywe reklamy

Ignoruj różne reklamy na billboardach, słupach, latarniach lub innych obiektach przydrożnych, a także zachowaj ostrożność w przypadku ulotek wpychanych w twoje ręce przez obcych. Renomowane biuro podróży nie reklamuje się w ten sposób. Takie reklamy są w większości fałszywe, a świadczone usługi są absolutnie niewiarygodne.

Wokół dworców kolejowych, dworców autobusowych lub niektórych bloków handlowych w Chinach należy uważać na typowe pułapki niektórych przyjaznych ludzi mówiących prostym angielskim, którzy polecają tak zwane wycieczki „ekonomiczne” lub „tanie” przejażdżki do atrakcji turystycznych. Oszuści mówią, że mogą pomóc ci zdobyć bilety po niskiej cenie lub nawet poprowadzić Cię do miejsc turystycznych za darmo. Jeśli tak się stanie, proponujemy przestać z nimi rozmawiać i odejść. Zawsze pamiętaj o ignorowaniu naganiaczy lub osób, które oferują ci darmowy lunch.

 

Niskie ceny i darmowe wycieczki

Istnieje kilku złych touroperatorów, którzy wprowadzają wycieczki po wyjątkowo niskich cenach. Klienci często kupują je pod wpływem impulsu. Obudź się jednak i pomyśl dwa razy, gdy zobaczysz wycieczkę sprzedawaną po cenie niższej od przeciętnej. Nie bądź naiwny. Po dołączeniu do takiej wycieczki, jesteś zaliczany do mnożników ich prowizji, gdy przewodnik stale zaprowadza grupę do wyznaczonych sklepów z drogą biżuterią. Niektórzy organizatorzy wycieczek obniżają standard usług gastronomicznych, pojazdów lub zakwaterowania, aby odzyskać zyski.

 

Ukryte opłaty

Umowa “Vague Tour” jest kolejną częstą pułapką, która zwykle zawiera ukryte opłaty i niezapowiedziane działania na własny rachunek. Odwiedzający skarżą się, że zostali poinformowani o konieczności uiszczenia dodatkowych opłat na miejscu, w przeciwnym razie przewodnicy zostawią ich na poboczu drogi na wiele godzin. Działania opcjonalne są powszechne i akceptowalne, gdy są wyraźnie określone w planie podróży, aby zapewnić elastyczność i dopasować się do osobistych preferencji, ale powinieneś być ich świadomy z wyprzedzeniem, a nie być informowanym na miejscu lub zmuszonym do zapłaty. Uważaj, aby sprawdzić wszystkie załączniki, wykluczenia, elementy opcjonalne i ich ceny przed rozpoczęciem rezerwacji podróży. Przyzwoite biuro podróży z pewnością zamieści wszystkie niezbędne informacje na swoich stronach internetowych lub w broszurach.

 

Niezapowiedziane obowiązkowe zakupy

Zakupy są wspaniałym dodatkiem do wycieczki, jeśli są odpowiednio zaaranżowane, dzięki czemu podróżni mogą poznać lokalne rękodzieła i kupić satysfakcjonujące pamiątki. Należy jednak uważać na wycieczki z obowiązkami zakupowymi. Mali organizatorzy wycieczek nie mają ustalonych lokalnych przewodników, nie mówiąc już o ich szkoleniu lub regulowaniu. W rezultacie niektórzy przewodnicy prawdopodobnie skracają czas zwiedzania i grożą odwiedzającym dłuższym pobytem w sklepach, zmuszając ich do kupowania rzeczy o niskiej jakości po wysokich cenach, aby wziąć łapówkę.

 

Kłamliwe zdjęcia

Nadmiernie edytowane zdjęcia mogą Cię oszukać. Dzieje się tak głównie w usługach noclegowych, gastronomicznych i autobusowych. Niektórzy operatorzy turystyczni nie posiadają wysokiego standardu usług, więc używają nadmiernie edytowanych lub nawet kłamliwych zdjęć, aby przyciągnąć klientów. Zdjęcie luksusowego hotelu może okazać się zwykłym zakwaterowaniem z udogodnieniami poniżej standardu lub niewygodną lokalizacją; tak zwana restauracja z najwyższej półki jest w rzeczywistości jadłodajnią typu fast-food; limuzyna na zdjęciu może zostać zastąpiona poobijanym starym samochodem. Przed dokonaniem rezerwacji zapoznaj się z opiniami i zdjęciami prawdziwych kupujących, aby potwierdzić rzeczywisty standard usług chińskiego operatora turystycznego.

Aleksandra Piasecka

źródło: https://www.travelchinaguide.com/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
10 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.