Jeśli planujesz wycieczkę do Chin, pierwsze na myśl przychodzą największe miasta – Pekin, Szanghaj, Kanton. Jednak to państwo ma wiele innych miejsc do zaoferowania – miejsc, które potrafią przenieść cię setki, a nawet tysiące lat wstecz. Właśnie takim miastem jest Hangzhou.

Hangzhou jedną z siedmiu starożytnych stolic Chin i zostało nazwane Miastem Kultury i Historii przez chiński rząd. Dzięki czarującej naturalnej scenerii i bogatemu dziedzictwu kulturowemu przyciąga wielu turystów. Jeśli planujesz wycieczkę do Chin gorąco polecam poświęcić dwa dni na zwiedzenie tego pięknego miejsca.

Do Hangzhou najłatwiej dostać się pociągiem z Szanghaju albo Nankinu. Wycieczkę najlepiej zacząć od Jeziora Zachodniego (Xi Hu) – jego krajobraz został umieszczony nie tylko na liście światowego dziedzictwa UNESCO, ale można go znaleźć również na rewersie banknotu 1 yuana. Jezioro Zachodnie to idealne połączenie świątyń, pagód, pawilonów, ogrodów i drzew ozdobnych, a także grobli i sztucznych wysp. Nie przegap rejsu statkiem – jest to najlepszy sposób na zobaczenie każdej atrakcji w tej okolicy. Warto zawitać do Kwiecistego Portu, gdzie główną atrakcją jest staw pełen charakterystycznych karpi koi.

Na zachód od jeziora znajduje się Feilai Feng – urwisko znane z 470 kamiennych płaskorzeźb buddyjskich. Odwiedzający mówią, że jest to widok, który pozostaje w pamięci do końca życia.

Kolejną atrakcją dnia powinno być odwiedzenie świątyni Lingyin, jedna z najważniejszych i najpopularniejszych świątyń buddyjskich w Chinach. W środku znajduje się wyłożony płatkami złota posąg Buddy Śiakjamuniego. Wokół znajduje się wiele innych, zapierających dech w piersiach atrakcji. Spędzone tam chwile są niezwykłym, duchowym przeżyciem.

Ostatnią atrakcją dnia będzie pagoda Liuhe – pagoda Sześciu Harmonii. Ze względu na przewagę wysokości i wyjątkową lokalizację, Pagoda Liuhe jest jednym z najlepszych miejsc do podziwiania wspaniałej rzeki Qiantang. Ponadto w pobliżu wieży znajduje się ogród starożytnych pagód chińskich, w którym wyświetlane są miniatury słynnych pagód w całym kraju.

Łączna cena wszystkich atrakcji to około 150 yuanów, czyli 85 zł. Jeśli dysponujesz większą ilością czasu, kolejny dzień można poświęcić na okoliczne wodne miasto Wuzhen. Niezależnie od ilości wolnych dni, gorąco polecam odwiedzić Hangzhou i zanurzyć się w jego niepowtarzalnym, historycznym klimacie.

Aleksandra Piasecka

źródło: https://www.travelchinaguide.com/

https://www.chinahighlights.com

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.