Pekin buduje lotnisko przyszłości.

Od rozpoznawania twarzy po śledzenie bagażu w czasie rzeczywistym, międzynarodowe lotnisko w Daxing w Pekinie, zaadaptowało najnowsze innowacji technologi smart, w celu podniesienia komfortu podróżnych - powiedział na konferencji prasowej urzędnik Chińskiej Administracji Lotnictwa Cywilnego (CAAC).

Zakres działalności samoobsługowych punktów odprawy oraz maszyn zajmujących się zrzucaniem bagażu będzie wynosił kolejno 86% i 76%, oznajmił Zhang Rui, wicedyrektor Departamentu Portów Lotniczych CAAC.

Innowacje technologiczne zostały także wdrożone w kwestiach związanych z liniami kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, aby zapewnić pasażerom szybkie i płynne przejście.

Podróżni mogą cieszyć się elektronicznym, pozbawionym jakichkolwiek papierów oraz przede wszystkim samoobsługowym doświadczeniem, od momentu wejścia do budynku terminalu, aż do chwili wejścia na pokład, zapewniał.

Na lotnisku Daxing wprowadzono również system śledzenia bagażu z identyfikacją radiową (RFID), który pozwoli pasażerom śledzić ich status bagażu w czasie rzeczywistym. Jedyne, co będzie potrzebne, to telefon komórkowy.

Nowe lotnisko, znajdujące się w dzielnicy Daxing w Pekinie, ma zostać ukończone 30 czerwca tego roku, i rozpocząć działalność we wrześniu.

Róża Korzeniewicz

Źródło: chinadaily.com

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.