Gruzja musi zmniejszyć zależność gospodarczą od Rosji, powiedział prezydent Salome Zurabishvili podczas przemówienia na forum międzynarodowym MEDEF we Francji.

Według niej Tbilisi zmierza na zachód, więc republika musi zminimalizować wpływy Moskwy.

„Musimy dołożyć wszelkich starań, aby zmniejszyć zależność ekonomiczną od Rosji. W tym celu potrzebujemy więcej inwestycji europejskich, więcej turystów z Europy, więcej europejskich konsumentów naszych produktów” – powiedziała

Ponadto Zurabiszwili oskarżył Rosję o „codzienne prowokacje”.

„Ona (Rosja) działa na naszych nerwach i chce nakreślić ramy, w których Gruzja straci swoje główne osiągnięcia - stabilność, demokrację i europejską ścieżkę” - powiedział gruziński lider.

We wczorajszym wywiadzie dla Euronews Zurabiszwili powiedział, że zmiana stanowiska strony rosyjskiej może stać się podstawą do wznowienia kontaktów między Moskwą a Tbilisi. Ponadto powiedziała, że ​​Rosja powinna zrozumieć, że dialog nie powinien być „oparty na przymusie”.

W czerwcu tego roku stosunki między krajami uległy eskalacji po tym, jak Tbilisi zostało przytłoczone protestami przeciwko uczestnictwu deputowanych do Dumy Państwowej w sesji międzyparlamentarnego zgromadzenia prawosławia. Wśród niepokojów Zurabiszwili nazwał Moskwę „wrogiem” i powiedział, że Kreml skorzysta na publicznym rozłamie w Gruzji. Następnie rosyjski prezydent Władimir Putin podpisał dekret zakazujący bezpośrednich lotów z Gruzją od 8 lipca. Nowe sankcje spowodowały znaczny spadek napływu turystów do kraju, a krajowa waluta zaktualizowała swoje historyczne minimum.

AG

Źródło: https://ria.ru

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.