Sozar Subari jest pewny, że były prezydent Gruzji Mikheil Saakaszwili prędzej czy później wróci do kraju, po czym zostanie aresztowany. 

Jak donosi agencja RIA Nowosti, gruziński minister do spraw Uchodźców Sozar Subari powiedział w wywiadzie dla lokalnych mediów, że były prezydent Mikheil Saakaszwili, prędzej czy później trafi do więzienia.

Według jego słów Saakaszwili, który obecnie zajmuje stanowisko gubernatora regionu Odessy, kiedyś na pewno powróci do Gruzji. I wtedy zostanie wysłany do tzw Matrosowskiego więzienia, w którym obecnie znajduje się szereg byłych wysokich rangą urzędników gruzińskich, zwolenników byłego prezydenta. Minister zapewnił, że jest to proces nieodwracalny.

Mikheil Saakaszwili opuścił Gruzję w 2013 roku, po dojściu do władzy nowego prezydenta. W ojczyźnie poszukiwano go listem gończym. Wcześniej były szef państwa zapowiedział swój przyjazd do Gruzji. Złożył takie oświadczenie złożył w przeddzień wyborów parlamentarnych, w którym wzięła udział jego partii "Ruch Narodowy".

Autor tłumaczenia: Agnieszka Wielińska

Źródło:http://www.aif.ru/politics/world/gruzinskiy_ministr_poobeshchal_otpravit_saakashvili_v_tyurmu

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.