W Gruzji na wybrzeżu Morza Czarnego zostanie zbudowany kurort „Zielonyj gorod” („Zielone miasto”). Będą tam korty tenisowe, pola golfowe i stadiony piłkarskie, spełniające standardy FIFA. Ogromny projekt, którego koszt wynosi pół miliarda lari, przedstawił premier Gruzji Mamuka Bachtadze.

„Zielone miasto” powstanie w Kobuleti. Kompleks wypoczynkowy będzie się mieścić na terenie o powierzchni 180 hektarów. Jak podaje Bachtadze, mowa tu o "największej inwestycji w infrastrukturę turystyczną Adżarii" i stworzeniu "jednego z najlepszych ośrodków wypoczynkowych na świecie".

"Uwzględniamy olbrzymią inwestycję, dzięki której Adżaria stanie się czterosezonowym kurortem. Mówimy o wielkim projekcie, który będzie prawdziwą perłą w całym basenie Morza Czarnego i zapewni Gruzji umocnienie pozycji lidera w turystyce. Mamy na uwadze stworzenie stadionów piłkarskich o standardach FIFA, kortów tenisowych i jednej z najlepszych infrastruktur golfowych na świecie. Pozwoli nam to przyciągnąć turystów, którzy na dzień dzisiejszy nie kojarzą Gruzji z centrum turystycznym, ponieważ nie posiadamy obecnie takiej infrastruktury" - powiedział premier.

Według informacji służby prasowej rządu Gruzji, projekt budowy wielofunkcyjnego "Zielonego miasta” zostanie zrealizowany przez firmę Green Resort, która zainwestuje 500 mln lari (ponad 186,2 mln dolarów). Nie podano, do kogo należy Green Resort, jednak w swoim przemówieniu Bachtadze zaznaczył, że inwestycja realizowana jest z Unii Europejskiej.

"Chciałbym podziękować naszym inwestorom, którzy zdecydowali się na realizację tej bezprecedensowej inwestycji w Gruzji. Przypomnę, że system wolnego handlu, który istnieje między Gruzją a Unią Europejską, stanowi najlepszą okazję do przyciągnięcia większej liczby inwestycji z wiodących krajów europejskich" - powiedział premier.

Bachtadze zauważył również, że do budowy i późniejszego prowadzenia ośrodka, zatrudnionych będzie 500 lokalnych mieszkańców. Ponadto projekt przyczyni się do rozwoju małego biznesu.

Oprócz pól golfowych, stadionów piłkarskich i kortów tenisowych, na terenie „Zielonego miasta” będzie kilka basenów, stref rekreacyjnych i rozrywkowych oraz luksusowy hotel z 250 pokojami. Planuje się, że projekt zostanie zrealizowany w ciągu 3 lat.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://www.newsgeorgia.ge/premer-gruzii-v-kobuleti-postroyat-odin-iz-luchshih-kurortov-mira/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.