Polska znalazła się w gronie państw, dla których rząd w Astanie zniósł obowiązek wizowy. To bardzo dobra wiadomość dla rodzin Polaków żyjących w Kazachstanie oraz turystów zafascynowanych Azją Środkową.

Ambasada Kazachstanu w Warszawie podała informację, iż w dniu 27 grudnia 2016 roku Rząd Republiki Kazachstanu przyjął Uchwałę o wprowadzeniu od dnia

1 stycznia 2017 roku ruchu bezwizowego dla obywateli 45 krajów OECD, UE oraz Księstwa Monako, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji i Republiki Singapuru. Ważność decyzji w sprawie ruchu bezwizowego nie ma ograniczeń czasowych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami i oświadczeniami Strony Kazachskiej oraz zgodnie z oficjalną decyzją Rządu Republiki Kazachstanu obywatele Rzeczypospolitej Polskiej od tej chwili posiadają prawo na wjazd i wyjazd do i z Kazachstanu bez konieczności uzyskania wiz kazachskich, jeżeli okres ich pobytu nie przekracza 30 dni kalendarzowych od chwili przekroczenia granicy państwowej Kazachstanu. Rejestracja cudzoziemców odbywać się będzie podczas kontroli granicznej przy wjeździe na teren kraju. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Kazachstanu podkreśla, że nowe zasady są kluczowym składnikiem pakietu środków skierowanych na utworzenie wygodnego, przejrzystego i przyjaznego systemu wizowego dla cudzoziemców, byłych rodaków, etnicznych Kazachów oraz poprawy klimatu inwestycyjnego w kraju, którego celem jest przyciąganie zagranicznych inwestycji, odwiedzenia Kazachstanu przez osoby prywatne i powiązane z biznesem.

Kazachstan stwarza proste, jasne, nowoczesne i komfortowe zasady w oparciu
o interesy kazachskich obywateli aktywnie współpracujących z partnerami zagranicznymi, a także obywateli innych państw, którzy są zainteresowani Kazachstanem.

Jest to milowy krok w relacjach polsko-kazachstańskich, które w ostatnim czasie znacznie nabrały na sile.

Dominik Cezary Wojciechowski

źródło: http://www.kazembassy.pl/pl/council

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.