Słońce-piec, wiatronos i hydrodynamiczny grzejnik. Swoje projekty energooszczędne zaprezentowali karagandyjscy wynalazcy na pierwszym regionalnym forum «G-Global. Świat XXI wieku».

To nie jest tylko platforma dla wystawiania najnowszyc ziolonyc osiągnięć, foróm jest również interaktywną platformą dla promowania wszyskich globalnych iniacjatyw Kazachstanu. W konferencji wzięło udział 800 osób. Również została zaprezentowana na konferencji książka Nirsułtana Nazarbajewa «G-Global. Świat XXI wieku».

Określenie miejsca lokalizacji forum było związane z tym, że właśnie w Karaganda na bazie Agrotechnicznego Kolegium działa pierwszy Centrum dystrybucji zielonej technologii. Trzej zwycięzcy konkursu „Online-EKSPO” – mieszkańcy Karagandy.

Sałtanat Rachimbekow, zastępca przewodniczącego Międzynarodowego Sekretariatu G-Global:

- Są wspaniałe wynalazki, które już dziś mogą przyczynić się do rozwoju zielonego biznesu. W dniu dzisiejszym socjalne objekty Kazachstanu mają ogromną ilość inwestycyjnych zasobów. Mogą one służyć jako siły napędowe gospodarki, po to by przedsiębiorcy, którzy zajmują się zielonymi technologiami moli pracować nie na magazynowanie, a na medernizację.

Tłumaczył: Artur Mikłaszewicz

Źródło: http://www.nauka.kz/page.php?page_id=16&lang=1&news_id=7900

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.