ASTANA. KAZINFORM - Popularne amerykańskie czasopismo The Huffington Post zaleca turystom odwiedzić Kazachstan, podaje Kazinform.

W wydaniu przedstawiona była lista 17 miejsc dla epicznej podróży w 2017 roku. Wydawnictwonie doradza być nie po prostu turystą, ale badaczem-odkrywcą.

Kazachstan zajmuje trzecie miejsce w rankingu. Podróżującym radzą zacząć badać Kazachstan od miasta Ałmaty, Astany i Aktau. „Dziewiąte największe na świecie państwo. Miłośnicy architektury i miejskich ekskursji poczują się jak w domu w tym mało znanym zakątku świata. Startuj z Ałmaty - największego miasta w kraju, tu są różnorodne rynki ubrań i ekskluzywne restauracje „- zauważa wydawnictwo. Również turystom radzą odwiedzić góry i lasy z drzewami owocowymi i Wielkie Almatyńskie jezioro.

 

Zaleca się również zobaczyć drewnianą Ałmatyńską Wozniesieńską Katedrę, która została zbudowany bez gwoździ między 1904 a 1907 rokiem i jest jednym z nielicznych budynków w mieście, które przetrwały trzęsienie ziemi z 1911 roku.

 

Według czasopisma, Astana to miasto, które zostało nazwane „najbardziej dziwaczną stolicą świata”, po części ze względu na to, że jego prawie nie istniało 20 lat temu, przyciągnie swoją futurystyczną architekturą. Żeby popływać w Morzu Kaspijskim, trzeba odwiedzić miasto Aktau, centrum przemysłu naftowego, doradza zagraniczne wydawnictwo.

 

The Huffington Post włączył na listę TOP takie kraje i miejsca jak Korea Południowa, Mauritius, Cypr, Łotwa, Ekwador, Samoa, Urugwaj, Namibia, Gwatemali, Papua-Nowa Gwinea, Nowa Fundlandia, Rumunia, Laos, Azerbejdżan, Słowenia i Seszele.

Tłumaczył: Artur Mikłaszewicz

Źródło: http://www.inform.kz/ru/the-huffington-post-vklyuchilo-kazahstan-v-top-17-mest-dlya-puteshestviy_a3006663

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.