"Krajowa Izba Farmaceutyczna" zaproponowała wprowadzenie zakazu rekomendowania przez farmaceutów produktów farmaceutycznych objętych umową marketingową pomiędzy sieciami aptecznymi i producentami. Za naruszenie zakazu może grozić zwolnienie z pracy.

Apteki w 60 % przypadków narzucają kupującym leki, za sprzedaż których otrzymują premie. Według analiz Ipsos Healthcare z 2018 roku, do których odwołuje się „Krajowa Izba Farmaceutyczna” w swoim liście do Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej, 43 proc. kupujących prosi farmaceutów o poradę w kwestii wyboru odpowiedniego lekarstwa. W 60 procentach przypadków rekomenduje im się preparaty, na które została zawarta umowa marketingowa, ograniczająca sprzedaż leków od konkurencji.

Premia uzyskana ze sprzedaży leków (na podstawie ww. umowy) może wynosić nawet 6 milionów rubli. Zaproponowano, by farmaceuci naruszający dany zakaz, byli odsunięci od wykonywania pracy na okres do sześciu miesięcy.

 

Gosduma rozważa rozwiązanie danej kwestii.

W lutym w jednym z moskiewskich szpitali kierownictwo co miesiąc otrzymywało 30 milionów rubli łapówki od dostawców leków. Pracownicy mają pełną listę firm, które dawały łapówki i dostarczały medykamenty, bandaże, watę i inne materiały eksploatacyjne.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/03/18/farm/

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.