Dzięki wsparciu finansowemu EKObanku w Wilnohirsku (obwód dniepropietrowski) uruchomiono unikalną na Ukrainie i w Europie elektrownię słoneczną.

Ta nowoczesna elektrownia będzie wykorzystywać nowatorską technologię dwufazowych paneli słonecznych połączonych z systemem namierzania promieni.Taka technologia pozwala generować o 40% więcej energii w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami słonecznymi o takiej samej powierzchni.Co więcej,ta elektrownia jest najbardziej efektywną na Ukrainie.Wytwarzanie energii nie zmniejszy się nawet zimą,zamieniając odbite od śniegu promienie w czystą energię,podczas gdy tradycyjne elektrownie zredukują wytwarzanie prądu prawie do zera.Słoneczna elektrownia w Wilnohirsku to unikalny projekt dla całej energetyki.

Wilnohirska elektrownia słoneczna jest pierwszą na Ukrainie,w której innowacyjna technologia wymyślona przez biznes przekształciła się w prawdziwy obiekt.My jako EKObank,nr 1 na Ukrainie,czujemy teraz szczególną dumę,bo nasze marzenie o nowatorskich technologiach w zastosowaniu „zielonej energii”słońca stało się realne właśnie na Ukrainie,przy wsparciu finansowym EKObanku.Ten projekt jest niezwykle ważny z socjologicznego punktu widzenia,bowiem rejon przemysłowy został znacznie obciążony technologią.Realizacja projektów ekologicznych to pozytywny sygnał dla mieszkańców-problemy ekologiczne można skutecznie rozwiązywać z korzyścią dla każdego mieszkańca”-stwierdził przewodniczący placówki Ukrgazbanku,Kirył Szewczenko.

Wg wyliczeń specjalistów Ukrgazbanku,tej „zielonej energii” wystarczy,aby zaspokoić wymagania więcej niż 23 tys. gospodarstw domowych,a zmniejszenie emisji CO2 dzięki projektowi wyniesie ok 2,5 tys. ton na rok.

To już 114 słoneczna elektrownia na Ukrainie,zbudowana i uruchomiona przy wsparciu finansowym Ukrgazbanku.

Łączna moc sfinansowanych przez Ukrgazbank elektrowni wynosi 750 Mwt,a ich praca pozwala zmniejszyć emisję CO2 o ok 414 tys. ton.

 

Tłum.:Natalia Wójcik

Źródło:https://www.segodnya.ua/ukraine/na-dnepropetrovshchine-otkrylas-unikalnaya-solnechnaya-stanciya-1323622.html

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
12 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.