Jak informują rosyjskie media, w stolicy kraju, jak również w dwóch innych miastach miała miejsce obława policyjna. Według doniesień zatrzymane osoby podejrzane są o ataki na obcokrajowców.

W czasie obławy rosyjska policja zatrzymała domniemanych członków dużej liczebnie grupy neofaszystowskiej. Mają być oni odpowiedzialni za ataki na   obcokrajowców, donosi agencja Interfax, powołując się na bliżej nieokreślone źródło.

Policja dokonała rewizji w Moskwie oraz w dwóch położonych w pobliżu stolicy miastach: w Riazaniu i we Włodzimierzu. W czasie prowadzenia czynności   policja skonfiskowała broń, literaturę ekstremistyczną, symbole nazistowskie oraz    odznaki    z wizerunkiem Adolfa Hitlera, donosi stacja nadająca programy   o  charakterze plotkarskim. Grupa ma liczyć około trzydziestu osób.

W Rosji 9.05 wspomina się zwycięstwo Związku Radzieckiego nad nazistowskimi Niemcami oraz rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej w 1945 r. Powołując się na stanowisko Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Moskwie agencja TASS zwraca uwagę na fakt, że walka z gloryfikacją narodowego socjalizmu pozostaje obowiązkiem Rosji.

Autor: dpa

Tłumacz: Marta Jabłońska

Źródło: https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/angriffe-auf-auslaender-russische-polizei-geht-gegen-neonazis-vor-16175057.html#void

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.