Aktywiści z Krasnojarska zrobili paczki zawierające śmieci i wysłali je deputowanym i senatorom. Nagrali film i zamieścili go na YouTube, starając się w ten sposób zwrócić uwagę władz i społeczeństwa na problem zanieczyszczenia miasta.

"Bierzcie i wąchajcie śmieci z Krasnojarska. Mer miasta od nas ucieka — koncerty są dla niego ważniejsze, gubernator w ogóle w żaden sposób nie komentuje sytuacji, minister środowiska znika - idzie na urlop. Co to za praca, czym ci wszyscy ludzie się zajmują?!”. — zwróciła się do parlamentarzystów inicjatorka akcji Jewgienija Jelizariewa.

Adresatami przesyłki są deputowani Gosdumy: Jurij Szwytkin, Siergiej Natarow, Wiktor Zubariew, Raisa Karmazina i senator Kraju Krasnojarskiego Andriej Kliszas.

Jak podaje lokalny portal NGS24.ru, od 1 stycznia w Krasnojarsku rozpoczęła się „reforma śmieciowa”. Za wywóz odpadów mieszkańcy płacą nie 2-3 ruble od metra kwadratowego mieszkania; wysokość opłaty jest zależna od liczby osób zameldowanych. Odpowiedzialność za transport śmieci spoczywa na specjalnie wybranych operatorach.

Od początku roku miasto tonie w stosach śmieci;13-tego dnia reformy odpadów nawet nie usunięto z miejsc w pobliżu merostwa. Mieszkańcy zażądali od mera Siergieja Jeriemina anulowania wniesionych zmian, ale niestety, nie podjął się on nawet dyskusji na dany temat.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/01/21/trash/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.