Władze rosyjskie powstrzymają wszelkie próby sił zewnętrznych wpłynięcia na sytuację w kraju, powiedziała Ilya Timochow, zastępca dyrektora Departamentu Informacji i Prasy MSZ.

W środę odbyło się spotkanie grupy roboczej Tymczasowej Komisji ds. Ochrony Suwerenności Państwa i Zapobiegania Interwencji w Sprawach Wewnętrznych Rosji. Dyskutowano o próbach destabilizacji sytuacji politycznej w Moskwie na tle wyborów do dumy miejskiej.

Timochow przytoczył fragmenty tekstów oświadczeń i wywiadów z politykami, dyplomatami i dziennikarzami z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, w których, jak zauważył, informacje zostały przedstawione jednostronnie, a także jako bezpośrednie lub pośrednie wezwania do udziału w nieautoryzowanych działaniach.

„Przykłady można było cytować od dawna, ale już teraz jest jasne, że Zachód nie ogranicza się, wypełniając międzynarodowe zobowiązania dotyczące nieingerencji w wewnętrzne sprawy suwerennych państw” - powiedział na spotkaniu.

Według niego ta praktyka dotyczy wyłącznie krajów, które nie są członkami bloku euroatlantyckiego. Timochow powiedział również, że ministerstwo stale monitoruje „globalną transmisję” i przejął „przypadki jawnej ingerencji” pod szczególną kontrolą. Przypomniał więc 8 sierpnia, że ​​oskarżenie d'affaires ai Niemiec zostało wezwane do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a następnego dnia wysłannik-doradca USA.

W stolicy 14 lipca, 27 lipca i 3 sierpnia odbyły się wiece nie uzgodnione z władzami, organizowane przez przegranych kandydatów na posłów moskiewskiej Dumy. Policja zatrzymała w sumie około 1,7 tys. Osób za naruszenia. Komitet Śledczy wszczął postępowania karne w sprawie zamieszek i ataków na urzędników państwowych, a aresztowania minęły. Przed nieskoordynowanym wiecem 3 sierpnia na stronie internetowej amerykańskiej misji dyplomatycznej i na Twitterze na stronie Departamentu Spraw Konsularnych Departamentu Stanu pojawił się wiec z wezwaniem do uniknięcia procesji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznało to za próbę interwencji w wewnętrzne sprawy Rosji.

Oficjalna przedstawicielka departamentu, Maria Zakharova, powiedziała, że ​​trasa została zaplanowana dosłownie co minutę, a następnie ambasada amerykańska aktywnie komentowała wyniki akcji.

Ponadto jej zdaniem finansowana przez państwo firma telewizyjna i radiowa Deutsche Welle relacjonowała protesty „anty dziennikarskie”, publikując na rosyjskojęzycznej stronie internetowej wezwania mieszkańców Moskwy do wyjścia na zewnątrz.

Zacharowa obiecała, że ​​Rosja przekaże władzom amerykańskim i niemieckim informacje o tym, w jaki sposób dyplomaci i media ingerują w wewnętrzne sprawy tego kraju.

Tłumaczenie: AG

Źródło: https://ria.ru

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.