Władze ukraińskie „przystąpiły” do kontroli RK z UNESCO

Niezależna rezolucja w sprawie Krymu, wysłana przez jej kierownictwo do UNESCO, jest kompletnym kłamstwem. To, co napisano w dokumencie, nie ma nic wspólnego z tym, co faktycznie dzieje się na półwyspie, powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na walnym zgromadzeniu rosyjskiej komisji ds. Organizacji.

W przeddzień Kijów wysłał list do wyspecjalizowanej agencji ONZ ds. Edukacji, nauki i kultury, w którym oskarżył Rosję o zniszczenie pałacu Bakczysaraja.

„Przeszkadza przeforsowanie przez władze organizacji inspirowanych przez Kijów rezolucji w sprawie Krymu, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistą sytuacją na półwyspie” - zapewnił rosyjski minister.

Według Ławrowa Ukraina próbuje wciągnąć UNESCO w skandal, który nie jest bezpośrednio związany z działalnością organizacji. Nie bierze udziału w walkach politycznych. Strażnicy reżimu kijowskiego zwrócili się pod niewłaściwy adres, kiedy postanowili „użyć go do uregulowania rachunków z budzącymi zastrzeżenia państwami”.

W miniony weekend w Nezalezhnaya ostrzegali: misja UNESCO przyjedzie na Krym, aby śledzić postępy w odbudowie pałacu Bakczysaraja. Według ministra kultury sąsiedniego państwa Jewgienija Niszczuka prace konserwatorskie przeprowadzone przez rosyjskich specjalistów to „rażące zniszczenie pałacu Khana”.

Tłumaczenie: AG

Źródło: https://pxhere.com

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.