Perspektywiczne wzory rosyjskiej broni nie mają analogów na świecie- oświadczył prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin, przemawiając w piątek, 22 lutego, przed rozpoczęciem uroczystego koncertu z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny na Kremlu.

"W pierwszej kolejności koncentrujemy uwagę na wyposażeniu wojsk w najnowszą broń, nowoczesne środki komunikacji oraz na właściwych metodach kierowania. Nasze perspektywiczne wzory broni nie mają analogów na całym świecie, w każdym razie obecnie nie mają i uważam, że jeszcze przez długi czas mieć nie będą „- powiedział Putin.

Według prezydenta Rosji wszystko to jest zasługą naukowców, konstruktorów, przemysłu obronnego i ukierunkowanych na to środków państwa.

Prezydent podkreślił również, że zapewnienie bezpieczeństwa Rosji i jej obywatelom pozostaje niekwestionowanym priorytetem dla władz, które zdają sobie sprawę z tego, że w dzisiejszym świecie jest jeszcze sporo "nierozwiązanych konfliktów, wyzwań, zagrożeń".

Rosja będzie rozwijać swój potencjał obronny w celu zapewnienia własnego bezpieczeństwa, pozostając przy tym państwem pokojowym.

W tym tygodniu w orędziu do Zgromadzenia Federalnego Putin poruszył temat najnowszej rosyjskiej broni. W odpowiedzi Ministerstwo Obrony FR zademonstrowało nagranie wideo z badań morskiego drona "Posejdon".

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://www.aif.ru/society/army/putin_perspektivnye_obrazcy_vooruzheniy_rf_ne_imeyut_analogov_v_mire

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.