Prezydent Rosji uważa, że powinna być zachowana wolność Internetu, a w celu przeciwdziałania pojawiającym się zagrożeniom, należy utrzymać właściwy dialog ze społecznością w sieci. Jak podaje TASS, w poniedziałek 8 kwietnia słowa Putina zostały wygłoszone w przemówieniu powitalnym do uczestników i gości dziesiątego Forum Zarządzania Internetem.

Orędzie Putina odczytał pierwszy zastępca szefa administracji prezydenta Rosji Siergiej Kirijenko.

"Jestem przekonany, że musimy w dalszym ciągu przestrzegać zasady wolności Internetu, zapewnić odpowiednie warunki dla szerokiej wymiany informacji w celu realizacji inicjatyw biznesowych i startupów", — uważa rosyjski lider.

Jego zdaniem, aby przeciwdziałać rozpowszechnianiu treści, które zagrażają prawom obywateli i interesom państwa, należy uwzględnić stanowisko społeczności internetowej, "jej otwartość i gotowość do konstruktywnego dialogu".

Prezydent przypomniał, że 7 kwietnia 1994 r. oficjalnie zarejestrowano krajową domenę .ru dla Federacji Rosyjskiej. Według niego, 25 lat temu trudno było sobie wyobrazić, że Internet może zmienić świat. Putin zwrócił również uwagę na konkurencyjność Runetu.

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/04/08/internet/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.