Rosyjski resort obrony wypróbował rakietę, której istnienie ujawnił niedawno Władimir Putin.

 

Rosyjscy wojskowi przeprowadzili próbę systemu rakietowego "Kindżał", którego rakiety rozwijają hiperdźwiękową prędkość (dziesięciokrotnie przewyższającą prędkość dźwięku). Informacje dotyczące istnienia najnowszego uzbrojenia (m.in. systemów "Kindżał") odtajnił niedawno podczas swojego corocznego orędzia prezydent Rosji Władimir Putin.

W najnowszy system został wyposażony rosyjski myśliwiec MiG-31, który wystartował z lotniska w Południowym Okręgu Wojskowym. Rosyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że wystrzelona z pokładu myśliwca najnowsza rakieta "skutecznie trafiła cel w wyznaczony cel na południu kraju". Z informacji tych wynika, że system "Kindżał" jest przeznaczony do zwalczania celów naziemnych i morskich.

Resort twierdzi, że od początku roku przeprowadzono zostało już 250 lotów MiG-31, wyposażonych w najnowsze systemy rakietowe. - Obecność systemu "Kindżał" rozszerza możliwości powietrzno-kosmicznych sił Rosji co do reagowania na możliwą agresję wobec naszego kraju. Będzie to powstrzymywało naszych ewentualnych przeciwników przed nieprzemyślanyni działaniami - oświadczył dowódca powietrzno-kosmicznych sił Rosji gen. Siergiej Surowikin, cytowany przez rosyjską agencję Interfax.

Na początku marca, w rozmowie z amerykańską stacją NBC, Władimir Putin stwierdził, że amerykańskie systemy obrony przeciwlotniczej nie są w stanie przechwycić najnowszych rosyjskich rakiet.

Źródło: msn.com

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.