Władze okupowanego przez Rosję Krymu skierowali do rosyjskiego rządu prośbę o przekazanie ochrony nad placówkami edukacyjnymi Rosgwardii.

Taką informację podała minister edukacji Republiki Krym, Natalia Gonczarowa. „Po raz drugi zwróciliśmy się do rządu Federacji Rosyjskiej, ponieważ uważamy, że placówki edukacyjne powinny być chronione przez profesjonalistów. Mamy nadzieję, że zostaniemy wysłuchani, i to właśnie oddziały Rosgwardii będą ochraniać placówki edukacyjne.”, cytuje Gonczarową rosyjska agencja TASS.

Według jej słów, sedno sprawy leży w tym, żeby dać możliwość placówkom edukacyjnym pozyskiwać ochronę Rosgwardii bez przetargów.

Według danych krymskiego Ministerstwa Edukacji, umowy z Rosgwardią posiada 10% placówek, około 5% jest ochranianych przez prywatne przedsiębiorstwa, za bezpieczeństwo w pozostałych placówkach odpowiadają zatrudnieni w nich stróżowie, czy ochroniarze.

Po zeszłorocznej masakrze w Koledżu Politechnicznym w Kerczu rosyjski Premier Republiki Krymu, Siergiej Aksionow, zwrócił się do Władimira Putina z prośbą o to, aby Rosgwardia stała się jedyną służbą chroniącą placówki edukacyjne na Krymie.

Aksionow podtrzymuje, że około 80% placówek, w których przebywają dzieci, w tym szkół i przedszkoli, nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

Tłumaczenie: Jędrzej Kutzmann

Źródło: https://ru.krymr.com/a/news-vlasti-kryma-medvedev-rosgvardiya-shkoly/30133807.html

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
10 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.