Na początku tygodnia w Primorye zostało zalanych ponad 500 domów prywatnych i prawie 1500 domów przyległych z powodu powodzi. W strefie powodziowej przebywało ponad 1800 osób. Woda ledwo zaczęła opuszczać osady, a teraz nowy cyklon zbliża się do Terytorium Primorskiego. Żywioły przygotowują się również do kolejnego „ataku” w Chabarowsku. Na nasypie miasta zainstalowano około kilometrową zaporę wodną. Na krawędziach umieszczono worki z piaskiem. Poziom wody w Amurze osiągnął prawie 6 metrów. Na wyspach w pobliżu Chabarowska zalanych jest 1700 letnich domków letniskowych. Na wielu obszarach regionu sytuacja powodziowa jest nadal napięta.

Jednak ostatnio tempo wzrostu poziomu wody w Amurze zaczęło spadać. W połowie ubiegłego tygodnia rzeka docierała do 6-7 cm dziennie, teraz liczba ta spadła 1,5 raza. Ale sytuacja powodziowa nie była łatwiejsza, a poziom wody w Amurze zbliżył się do punktu krytycznego.

W najbliższej przyszłości sytuacja może się jeszcze bardziej skomplikować. Już dziś na pogodę w regionie Amur dużą rolę odegra wpływ cyklonu przedostającego się do Oceanu Spokojnego z Mongolii. Wilgotne powietrze z Morza Żółtego spadnie w rejon tego wiru, dlatego deszcze nasilą się, a w niektórych miejscach na południu regionu Amur może spaść o ponad 40-50 mm dziennie.

W czwartek centrum cyklonu przeniesie się na Sachalin. To tutaj będą obserwowane najcięższe opady. Na południe od Terytorium Chabarowskiego i Żydowskiego Regionu Autonomicznego spadnie także strefa ulewnych deszczy.

Sierpień w regionie rozwija się zgodnie z ekstremalnie wilgotnym scenariuszem pogodowym. Na przykład w Birobidzhan i Władywostoku sierpniowa objętość wilgoci została przekroczona o 40-50%. Ogólnie taka sytuacja w regionie pod koniec lata rozwija się tylko raz na 6-7 lat. A w najbliższych dniach mieszkańcy tych regionów znów staną w obliczu ekstremalnych opadów. W Birobidzhan deszcze zintensyfikują się wieczorem, a w czwartek oczekuje się około 35 mm opadów. Ulewne deszcze spadną też w Chabarowsku.

Poprawa pogody niestety nie będzie w stanie ustabilizować sytuacji powodziowej - właśnie w tym momencie fala zacznie zbliżać się do miasta, powstającego w wyniku silnych opadów w górę rzeki Amur.

 

A.G.

Źródło: http://www.meteovesti.ru/

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
14 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.