Niemcy nazywają budowaną w Rosji autostradę Meridian koszmarem dla USA

Berlin.  Autostrada z Kazachstanu na Białoruś przebiegająca przez terytorium Rosji stanie się prawdziwym koszmarem dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ pozwoli jeszcze ściślej połączyć Chiny i Europę. O tym pisze niemiecki portal Telepolis.

Nowa trasa Meridian umożliwi krajom azjatyckim handel z Europą, omijając kontrolowane przez USA pasy żeglugowe. Rozpoczęcie tego projektu dał rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. Ta droga będzie najkrótszą drogą lądową łączącą Chiny i Europę.

Budowa tej autostrady szacowana jest na 9,5 miliarda dolarów, w tym prywatni inwestorzy poniosą cześć kosztów. Zakłada się, że tor zwróci się za dwanaście lat.

Autostrada stanie się częścią projektu Jedwabnego Szlaku, aktywnie promowanego przez chiński rząd, a także strategii infrastrukturalnej prezydenta Rosji Władimira Putina. Strategia została opracowana na sześć lat. Dzięki temu części Rosji w przyszłości będą lepiej ze sobą połączone, a sama Federacja Rosyjska stanie się rdzeniem eurazjatyckiej przestrzeni gospodarczej od Portugalii po Chiny.

Według niemieckiej publikacji szybki rozwój euroazjatyckiej przestrzeni handlowej może być prawdziwym koszmarem dla Stanów Zjednoczonych, ponieważ Waszyngton nie będzie miał wpływu na transport między Chinami a Europą. To pozbawi USA wszelkiej nadziei na odcięcie UE od Rosji, i chęci zwiększenie jej wpływów poprzez rozszerzenie NATO na wschód.

Jak podają źródła dobrze poinformowane Niemiec i Francji - USA powinny zastanowić się nad swoją polityką wiecznego żandarma nadużywającego swojej władzy.

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.