Południe Dalekiego Wschodu w najbliższych dniach nadal będzie tonąć. Szkody spowodowane przez pogodę przekroczyły już 100 milionów rubli. Ekstremalne deszcze wywoływały powstanie bagien, które niszczyły całe budynki i zmywały mosty.

Natura na południu Dalekiego Wschodu wariuje przez cały sierpień. W Chabarowsku objętość wilgoci jest 1,5 razy większa niż zwykle; na przykład w Moskwie tyle opadów pada od maja do sierpnia włącznie. A we Władywostoku miesiąc okazał się najbardziej mokrym w prawie półtora wieku historii meteorologii. 483 mm - ilość opadów spada w ciągu miesiąca w szczytach opadów monsunowych w Indiach! Dziś opady w regionie znów się nasilą. Południowe strumienie obserwowane z przodu cyklonu zaczną pompować nasycone wilgocią masy powietrza z Morza Żółtego. W rezultacie w południowo-zachodniej części Primorye oraz w regionie Amur może wylać się na ponad 20-30 mm.

Jednak już wkrótce natura procesów pogodowych ulegnie zmianie. Stopniowo wir chmur przenosi się na wybrzeże Morza Ochockiego. A z początkiem września wiatr w atmosferze rozwinie się na zachodnich rumbach. Oznacza to, że w regionach Primorye i Amur suchsze powietrze będzie pochodzić z wnętrza Eurazji. I już w niedzielę deszcze we Władywostoku ustaną. W ostatnich dniach sierpnia kolejne 37 mm wilgoci wyleje się na miasto. Gdy pogoda się poprawi, powietrze szybko się nagrzeje: po południu do + 23 ... + 24 °.

W Chabarowsku zła pogoda pozostanie dłużej niż dzień. Cyklon przyniesie kolejną trzecią część miesięcznych opadów deszczu na Amur. Zatem poziom wody w rzece, który już przekroczył niebezpieczne wartości, będzie nadal rósł.

AG

Źródło: meteovesti.ru

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.