W Odessie oraz regionie Odessy zatrzymano dwóch policjantów przyjmujących łapówki.

Fakt ten zgłoszono w sobotę, 18 maja, w departamencie bezpieczeństwa wewnętrznego Policji Narodowej. Policjanci otrzymali informację o wymuszeniu łapówki przez jednego z pracowników wydziału śledczego posterunku Berezańskiego w rejonie Nikołajewa.

„ Po inspekcji funkcjonariusze stwierdzili, że starszy policjant śledczy zażądał od miejscowej kobiety zapłacenia tysiąca dolarów za pomoc w wyborze środka zapobiegawczego dla syna, innego niż zatrzymanie. ”, czytamy w oświadczeniu.

Kapitana policji zatrzymano w jednym z miast Południowej Odessy natychmiast po otrzymaniu przez niego pieniędzy. Postępowanie karne zostało wszczęte na podstawie artykułu o nadużyciu wpływów (część 3 artykułu 369-2 kodeksu karnego Ukrainy). 

Również w Odessie, podczas przekazywania pierwszej części łapówki w wysokości 500 dolarów, zatrzymano 42-letniego dowódcę policji.

Zastępca szefa sektora prewencyjnego komisariatu policji Szewczenki, który został niedawno mianowany komisarzem policji w Arkadii na okres świąteczny, po raz pierwszy zaczął „ustalać zasady” handlu na nadzorowanym terytorium. Jedna z pracownic centrum handlowego otrzymała ultimatum – usłyszała, że jej praca będzie przebiegać bez żadnych problemów tylko za opłatą w wysokości 2000 dolarów za każdy sezon. – poinformowała policja.

Odessitka złożył skargę na policję. Dowódca policji został zatrzymany podczas prezentacji policji kurortu w obecności policji, Gwardii Narodowej oraz ratowników.

Małgorzata Kruszyna

Źródło: https://zi.ua/news/v-odesse-dvukh-politseyskikh-zaderzhali-za-vzyatki_81467/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.