W Rosji może pojawić się czarna lista opiekunów, zgodnie z którą przybrani rodzice, którzy niesumiennie wypełniają swoje obowiązki względem dzieci, będą mieli zakaz przenoszenia się do innych regionów i ponownej adopcji.

Informacje na ten temat przekazuje „Parlamenstkaja gazieta”.

Federalna lista Rosjan pozbawionych praw do adopcji powinna ściśle wiązać się z ingerencją w los dzieci kompetentnych organów państwowych. Na dzień dzisiejszy informacje o osobach, które nie mogą być rodzicami adopcyjnymi i opiekunami, są przesyłane wyłącznie do urzędów stanu cywilnego. Jeżeli projekt ustawy zostanie przyjęty, sąd będzie również zobowiązany do przekazywania oświadczeń organom opiekuńczym, co pozwoli na prowadzenie ewidencji niepożądanych opiekunów.

"Taka baza danych pomoże zapobiec umieszczaniu sierot i dzieci nie mających opieki rodzicielskiej w rodzinach, które zostały pozbawione praw do tego", powiedziała Anna Kuzniecowa, Rzecznik praw dziecka w Rosji.

Według zastępczyni szefa Ministerstwa Edukacji Tatiany Siniuginy, pojawienie się danej listy "stworzy warunki dla ochrony interesów dzieci, w przypadku, gdy dorośli ukrywają informacje, dotyczące danej kwestii oraz usprawni wymianę wiadomości między organami państwowymi".

Deputowani Dumy Państwowej zamierzają rozważyć odpowiedni projekt ustawy na jednym z kolejnych posiedzeń plenarnych.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/07/15/blacklist/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
20 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.