Po raz pierwszy dokument był przedłożony izbie niższej parlamentu 8 lat temu i zatwierdzony w pierwszym czytaniu w marcu 2011 roku.

W toku przygotowań do drugiego czytania rozważano wprowadzenie 300 poprawek do projektu ustawy.

Według szefa komisji Dumy Państwowej do spraw ekologii i ochrony środowiska Władimira Burmatowa, tekst dokumentu został prawie całkowicie zmieniony po zakończeniu pierwszego czytania, a przyczyniły się do tego organizacje ds. ochrony zwierząt.

Ustawa zakazuje uśmiercania zwierząt. Zamiast tego zwierzęta należy przekazywać do specjalnych schronisk. Nie zezwala się również przeprowadzania walk z udziałem zwierząt. Ponadto zakaz dotyczy trzymania dzikich zwierząt w mieszkaniach i domach prywatnych, planuje się także uznać za niezgodne z prawem dotykanie zwierząt w ogrodach zoologicznych, w których obecnie istnieje taka możliwość.

W projekcie uwzględnione są zarówno metody ochrony zwierząt przed okrutnym traktowaniem, jak i kwestie dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa ludziom przy kontaktach z nimi.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: http://www.aif.ru/politics/russia/gosduma_rf_rassmotrela_zakonoproekt_ob_otvetstvennom_obrashchenii_s_zhivotnymi

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.