Biuro prasowe donieckiej prokuratury ogłosiło, że sąd zadecydował o zastosowaniu kary pozbawienia wolności (trwającej 60 dni) wobec mężczyzny oskarżonego o celowe zabójstwo.

W czasie postępowania przygotowawczego ustalono, że dnia 30 maja w Drużkawce doszło do sytuacji, w której dwóch sprzedawców piło alkohol podczas swojej zmiany w sklepie. Po pewnym czasie jeden z nich oskarżył 64-letnią kobietę o kradzież towarów oraz gotówki.

Po kilkunastu minutach poświęconych w całości na wymianę inwektyw oraz rękoczyny, kobieta uciekła do swojego domu, gdzie obudziła 42-letniego syna i poskarżyła się na sprawcę. Mężczyzna wziął drewniany kij po czym wyruszył, aby pomścić krzywdy doznane przez matkę. Kiedy przybył do sklepu, popchnął sprzedawczynię, która otworzyła mu drzwi, a jej współpracownicę uderzył kijem w głowę (w okolice skroniowo-potyliczne). Czterdziestoośmiolatka zmarła na miejscu.

Kilka godzin później „mściciel” został zatrzymany i przewieziony na lokalny posterunek policji.

Śledztwo przedprocesowe jest kontynuowane zgodnie z wytycznymi proceduralnymi wydziału Drużkowki w lokalnej prokuraturze Kramatorsk.

Małgorzata Kruszyna

Źródło: https://zi.ua/news/zhestokoe-ubiystvo-v-kramatorske-ubiytsa-vzyat-pod-strazhu_83436/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.