Minister Sprawiedliwości dał propozycję wprowadzenia zobowiązania rozwiedzionych rodziców do realizowania dodatkowych opłat za mieszkanie dla dziecka. Projekt ustawy znajduje się na federalnym portalu projektów normatywnych aktów prawnych.

Opłaty te, zgodnie z projektem, powinny być dokonywane na rzecz dzieci, które mieszkają z jednym z rodziców i dla których dodatkowa powierzchnia mieszkalna jest niezbędna. W celu przyznania alimentów, konieczne jest zaświadczenie o tym, iż dziecko rzeczywiście potrzebuje poprawy warunków mieszkaniowych.

Ponadto wsparcie finansowe będą mogły otrzymać dzieci, których rodzice nie posiadają wystarczających środków na zakup nowego mieszkania. Alimenty będą płacone przez osoby uznane za zdolne do pracy. Decyzja w sprawie przyznawania comiesięcznych opłat podejmowana będzie za pośrednictwem sądu "na podstawie sytuacji materialnej rodziców".

Zgodnie z informacją, którą przekazał "Parlamentskiej Gazietie” szef Komitetu Dumy Państwowej ds. Państwowego Budownictwa i Ustawodawstwa Paweł Kraszeninnikow, projekt ustawy ma na celu "zabezpieczenie prawa dziecka do mieszkania".

W maju komornicy z Astrachanu dotarli do dłużnika, który przez długi czas uchylał się od płacenia alimentów. Mężczyzna zalegał z opłatami w wysokości 200 tysięcy rubli, unikał spotkań z komornikiem i nie mieszkał pod adresem, gdzie był zameldowany. Ze względu na to, że nie można go było znaleźć, rozpoczęto poszukiwania. Jak się później okazało, pracował on jako grabarz na jednym z cmentarzy miejskich. Kiedy przyszli po niego komornicy, akurat kopał kolejny grób.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/06/04/pay/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.