To, co znaleźli w środku, budzi grozę i sprzeciw wobec ludzkiego okrucieństwa. Na świecie istnieje mnóstwo okrucieństwa wobec zwierząt. Za każdym razem, gdy czytamy o przemocy i wykorzystywaniu niewinnych stworzeń, pojawia się pytanie: „Jak istoty czujące, jakimi są ludzie, mogły coś takiego zrobić?”. Policja rosyjska dokonała makabrycznego odkrycia w czasie kontroli transportu kolejowego niewielkiej firmy zajmującej się handlem drewnem. Część worków nie miała oznakowań, przewoźnicy twierdzili, że znajdują się w nich trociny. Kiedy kontrolujący zajrzeli do środka, zobaczyli coś przerażającego...

Znaleźli 527 łap niedźwiedzi, kagańce, pęcherzyki żółciowe i wątroby wyjęte z zabitych niedźwiedzi. Ładunek miał być dostarczony do Chin i innych części Azji.

Niedźwiedzie łapy są w tej części świata wyjątkowym przysmakiem. Pozostałe fragmenty ciała niedźwiedzi wykorzystuje się do celów medycznych. Handel niedźwiedziami i nielegalna hodowla tych zwierząt jest powszechnym problemem w Azji.

W Rosji kwitnie kłusownictwo i przemyt niedźwiedzich części, mimo surowych kar za zabijanie tych zagrożonych wyginięciem zwierząt.

Policja nieustannie próbuje powstrzymać nielegalny proceder. Prowadzone akcje regularnie ujawniają kolejne próby przerzucenia cennego towaru za granicę. Nie wiemy niestety, jaka część przemytu nie zostaje nigdy odkryta...

Przekaż ten artykuł dalej, by zwrócić uwagę ludzi na problem okrucieństwa i nielegalnego handlu niedźwiedziami.

Agata Chilewska

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.