43 procent Rosjan uważa się za osoby, które osiągnęły sukces. Świadczą o tym dane sondażu „Opinii publicznej", w którym wzięło udział 1,5 tysiąca osób z 53 regionów kraju - informuje RIA Novosti.

50% respondentów twierdzi, że jednak nie osiągnęło pełnego sukcesu.

28 procent ankietowanych łączy sukces z dobrobytem i dostatkiem. Dla 13% zapytanych ważna jest realizacja planów i osiągnięcie swoich celów. Tyle samo osób bardzo ceni sobie posiadanie stałej, dobrej pracy i wykonywanie tego, co się lubi. Zdaniem co dziesiątego uczestnika badania, pod pojęciem sukcesu kryje się życie w dobrej rodzinie.

Jak się okazuje, kryteria sukcesu różnią się dla poszczególnych osób. 71 procent respondentów stwierdziło, że osobiście dla nich sukces w życiu to rodzina i dzieci, dla 69 procent - dobre zdrowie. Dobrobyt finansowy ma kluczowe znaczenie dla 60 procent zapytanych, dobra praca — dla 39 proc., harmonia i równowaga w życiu — dla 30 procent.

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy, że Rosjanie kojarzą rodzinę przede wszystkim z miłością, dziećmi i domem, a jej postrzeganie jako "komórki społeczeństwa" wśród mieszkańców kraju straciło już na popularności.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/01/18/success/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.