Prezydent Rosji Władimir Putin wręczył Order Rodzicielskiej Chwały ośmiu rodzinom wielodzietnym. Jak donosi TASS, uroczystość odbyła się w Sali Aleksandrowskiej na Kremlu. Nagrody zostały przyznane w Międzynarodowy Dzień Dziecka, który obchodzony jest 1 czerwca.

W gronie osób nagrodzonych znalazła się rodzina dyrektora generalnego SP. z o. o. „Lukoil - Centernefteprodukt” Władimira Dmitrijewa, który ma 10 dzieci. Order otrzymali również Paweł i Natalia Tajczienacziewy, którym urodziło się 9 dzieci. Głową rodziny jest przeor Cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej we wsi Szebalino w Republice Altaju. Z Kabardo-Bałkarii przyjechała rodzina Piotra i Olgi Markewiczów z 12 dziećmi.

Putin oświadczył, że władze omawiają nowe środki wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Według niego "państwo posiada pewne pomysły, dotyczące usprawnienia tej kwestii”.

Prezydent dodał, że we „współczesnym świecie pełnym sprzeczności" podstawowym zadaniem jest wzmocnienie prestiżu ojcostwa i macierzyństwa, "statusu społecznego tych, którzy wychowują dzieci". "Takie rodziny, tacy ludzie, jak wy, stanowią chlubę i błogosławieństwo naszego kraju. Będziemy dążyć do tego, aby było ich coraz więcej", — oświadczył Władimir Putin.

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/05/30/deti/

 

 

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez Iza (niezweryfikowany) w

<p>Rodzinom wielodzietnym należy się ogromny szacunek!&nbsp;</p>

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.