Podmoskiewskie organy ds. opieki odebrały mieszkance Mytiszczi czworo dzieci. Kobieta przez wiele lat ukrywała je przed państwem i wychowywała w skrajnie zaniedbanym mieszkaniu, w całkowitej izolacji od świata zewnętrznego. Informacji na ten temat udzieliła kanałowi telewizyjnemu "360" kierowniczka Służby Opieki obwodu moskiewskiego dla miasta Mytiszczi Olga Fiedosiejewa.

Na policję ze skargą zgłosiła się dozorczyni budynku, która wraz z sąsiadami zauważyła, że dzieci — trzech chłopców i starsza dziewczynka — od grudnia nie pojawiały się na zewnątrz. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, znaleźli dzieci ukrywające się w szafach. Nie potrafiły się one normalnie wypowiadać, używały słów jednosylabowych, ponadto były brudne, brzydko pachniały, nigdy nie chodziły do szkoły, przedszkola czy lekarza. Żadne dziecko nie było zaszczepione.

"Na podstawie obserwacji i informacji uzyskanych od dzieci można wywnioskować, że nigdy się one nie myły, są bardzo zaniedbane, a także, jak zauważyli psychologowie, opóźnione w rozwoju. Najmłodsze dziecko wygląda na około trzy lata, a jego rozwój odpowiada 1,3 rocznemu dziecku. Poza tym bardzo słabo mówią. Dziewczynka prawdopodobnie miała kiedyś kontakt z dorosłymi, zatrzymała się jednak w kwestii artykułowania słów na etapie pięciolatka i nauczyła rodzeństwo mówić właśnie w taki sposób”. - powiedziała Fiedosiejewa. Przypuszcza się, że ośmiolatka zajmowała się też wychowywaniem braci, na co wskazywało ich przywiązanie do niej.

W mieszkaniu panował bałagan, pod nogami leżało pełno śmieci i brudne zabawki, nie było łóżek, na ścianach wisiały poobrywane tapety, w pomieszczeniu stały rozpadające się meble, a w korytarzu znajdowało się kilka dziecięcych nocników z ekskrementami. Jedynym pożywieniem w domu był spleśniały chleb.

W momencie, gdy zjawiła się policja, z dziećmi była babcia. Jak stwierdziły, karmiła ona rodzinę żywnością ze śmietnika, czasem znajdowała jakieś zgniłe jedzenie i gotowała je przez długi czas. Komisarz ds. Praw Dziecka obwodu moskiewskiego Ksenia Miszonowa poinformowała kanał telewizyjny o tym, że dzieci praktycznie nie znają normalnej żywności, początkowo zgadzały się tylko na jedzenie chleba i popijanie go wodą.

Z całej czwórki tylko ośmioletnia dziewczynka ma akt urodzenia. W tym samym mieszkaniu urodzili się trzej młodsi chłopcy, a przy porodach pomagała babcia. Nie wiadomo dokładnie, w jakim są oni wieku. Okazało się, że 32-letnia matka, Inessa Kuzniecowa - moskwiczanka - w ogóle nie starała się o żadne dokumenty dla trójki dzieci, ponieważ obawiała się, że utraci prawa rodzicielskie. Gdy odnalazła ją policja, była w stanie silnego upojenia alkoholowego. Z relacji dzieci wynika, że matka i babcia lubiły wspólnie w kuchni popijać wódkę z lemoniadą.

Dwóch starszych chłopców i dziewczynkę umieszczono w ośrodku społeczno - rehabilitacyjnym. Najmłodszy chłopczyk, który prawdopodobnie nie ukończył jeszcze 2 lat, został oddany do domu dziecka.

"W stosunku do 32-letniej matki czworga dzieci wszczęto sprawę karną zgodnie z art. 156 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej ("Niedopełnienie obowiązków w wychowaniu dziecka")", — powiedziała Tatiana Pietrowa, oficjalny przedstawiciel Głównego Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych obwodu moskiewskiego.

Komisarz ds. Praw Dziecka podkreśliła, że należy jeszcze potwierdzić pokrewieństwo dzieci i kobiety. "W toku sprawy zostanie przeprowadzona ekspertyza DNA, aby wyjaśnić, czyje są to dzieci, ponieważ musimy potwierdzić pokrewieństwo", - dodała Miszonowa.

Dla niepełnoletnich dzieci zostaną przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty, a następnie będzie musiała zapaść decyzja o możliwości odzyskania ich przez matkę.

"Jeśli matka będzie gotowa zmienić swój styl życia i udowodni w sądzie, że są to jej dzieci oraz przedstawi wszystkie argumenty, wskazujące na to, że jest w stanie utrzymać je i opiekować się nimi, to oczywiście zostanie wzięty pod uwagę fakt połączenia rodziny" - podkreśliła Miszonowa.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/04/08/maugli/

 

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.