Z przeprowadzonego sondażu wynika, że sytuacja homoseksualistów u naszego wschodniego sąsiada nie będzie się normalizować. Według ostatniego sondażu 56 procent Rosjan ma negatywny stosunek do homoseksualistów. Bardzo negatywny stosunek, to znaczy że nigdy nie rozmawialiby z osobą, gdyby wiedzieli, że jest homoseksualna zadeklarowało 31 procent badanych.

Ankieta została przeprowadzona przez Niezależne Centrum Analiz Yuri Levady, została opublikowana przez Interfax News Agency, pokazuje, że 39 procent respondentów jest neutralnych w kwestii homoseksualistów.

Tylko 3 procent zadeklarowało pozytywny stosunek do przedstawicieli LGBT, czyli gejów, lezbijek, biseksualistów i transseksualistów.

47 procent badanych zadeklarowało, że ich zdaniem przedstawiciele innych orientacji seksualnych powinni mieć takie same prawa jak pozostali członkowie społeczeństwa. 43 procent nie zgodziło się z powyższym, a 10 procent nie miało zdania w tej sprawie.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec kwietnia 2019 na reprezentatywnej próbie krajowej 1625 osób (MTI).

Tłum.: Ewa Druzgalska

Źródło: https://24.hu/kulfold/2019/05/23/az-oroszok-egyharmada-nem-allna-szoba-tobbe-ismerosevel-ha-megtudna-hogy-meleg/

 

 

Państwo: 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.