W 2018 roku upływ ludności z Syberyjskiego Okręgu Federalnego zwiększył się 1,5-krotnie w porównaniu z 2017 r. Według danych Terytorialnego Organu Federalnej Służby Państwowej dla Obwodu nowosybirskiego, wyemigrowało 29 tys. osób.

W Obwodzie omskim liczba osób, które wyjechały do innych regionów kraju, przewyższyła liczbę przyjezdnych o 12 tysięcy. Przyrost migracyjny miał miejsce tylko w Okręgu nowosybirskim — 8 tysięcy osób.

W 2017 roku ubytek migracyjny ludności wyniósł 30,3 tys. osób. Wówczas jednak do statystyki trafiły Buriacja i Zabajkale, które od listopada 2018 roku weszły w skład Dalekowschodniego Okręgu Federalnego. Nie licząc regionów zabajkalskich, odpływ ludności z Syberyjskiego Okręgu Federalnego w 2017 roku wyniósł 18,9 tys. osób.

W lipcu 2018 roku eksperci Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej i Instytutu Polityki Gospodarczej im. Gajdara w przeglądzie "Monitorowanie sytuacji gospodarczej w Rosji" wykazali, że Rosji grozi zmniejszenie liczebności populacji. W ocenie analityków, głównym powodem takiej sytuacji może być spadek przyrostu migracyjnego z Ukrainy i słaby napływ ludność z krajów Azji Środkowej.

 

Tłumaczenie: Noemi Grześkowiak

Źródło: https://lenta.ru/news/2019/03/20/sibir/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

Zwykły Tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.